Rozmiar: A A A

Tylko do piątku Urząd Marszałkowski przyjmuje wnioski o dotację

02-09-2009
Ocena: 1 2 3 4 5 (2.5) głosów: 2
Tylko do piątku Urząd Marszałkowski przyjmuje wnioski o dotację Do piątku trwa nabór wniosków o bezzwrotna dotację. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego przedsiębiorcy mogą dostać od 10 tys. do 5,6 mln zł.

Jak na razie swoje projekty złożyło ponad 80 przedsiębiorców. W ramach kolejnego konkursu dla przedsiębiorców, który ogłosił marszałek województwa. Wcześniejszy został rozstrzygnięty w maju. Wtedy rozdano 330 mln zł.

Teraz do podziału jest prawie 147 mln zł. W ramach naboru swoje projekty mogą składać małe i średnie firmy. Pieniądze zostaną podzielone między poszczególne grupy firm: dla mikroprzedsiębiorców przewidziano ponad 73 mln zł, dla małych firm: 48,9 mln zł, dla średnich przedsiębiorstw: 24,4 mln zł.

Projekty o wyższym stopniu innowacyjności mogą liczyć na wyższe dotacje. Dyrektor Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości przewiduje, że do piątku liczba wniosków będzie wyższa, ponieważ zainteresowanie naborem jest bardzo duże.

Z programu można otrzymać nawet 60-70 proc., dofinansowania inwestycji. Konkurs zostanie rozstrzygnięty najpóźniej w II kwartale 2010 roku.

Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
| Drukuj stronę: Drukuj
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
Inne artykuły