0
slash
Rozmiar: A A A
01-06-2011

Zmieniony rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu

Zmieniony rozkład jazdy pociągów na Podkarpaciu

1 czerwca zaczyna obowiązywać zmieniony rozkład jazdy pociągów. Najważniejsze zmiany to m.in., tańsze bilety na trasie Wrocław - Przemyśl.

Od 1 czerwca Przewozy Regionalne wydłużają trasę weekendowego pociągu InterRegio z Rzeszowa do Wrocławia, który teraz będzie jechał do Jeleniej Góry.

Będzie też wakacyjne połączenie z Rzeszowa do Łupkowa. Wprowadza je Podkarpacki Zakład Przewozów Regionalnych w Rzeszowie. Od 1 lipca w każdy piątek o godz. 7 z Rzeszowa będzie wyjeżdżał bezpośredni pociąg Regio do Zagórza i Łupkowa.

Natomiast codziennie będzie można wyjechać z Rzeszowa do Zagórza (InterRegio) o godz. 12.28 i w Zagórzu będzie się można przesiąść na pociąg do Łupkowa.

Odjazdy i przyjazdy pociągów w związku z prowadzonymi pracami remontowymi ulegną nieznacznej zmianie. Chodzi o te prowadzone na odcinkach: Dębica-Ropczyce, Trzciana-Rudna Wielka, Rzeszów-Strażów i Rogóżno-Przeworsk-Jarosław.

Zmiany wprowadza także spółka kolejowa InterCity. We wszystkich pociągach Express InterCity będzie dostępny bezprzewodowy internet i wprowadzona zostaje internetowa sprzedaż biletów i obowiązkowa rezerwacja miejsc w 1. klasie TLK.

Poza tym InterCity na wybranych trasach Przemyśl-Wrocław wprowadza tzw. „Bilet rewelacyjny", czyli na wszystkich odcinkach bilet kupimy taniej.

Więcej szczegółów można  dowiedzieć się odwiedzając strony internetowe przewoźników.

 

 

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Środa, 1 czerwca 2011 (10:23)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.

polecane artykuły

Tańsze bilety na wakacje
24-06-2016 / 2 dni temu

Tańsze bilety na wakacje

Na okres wakacji młodzież szkolna może zakupić tańsze bilety MPK. Obowiązują one na wszystkich liniach MPK. Dzieci oraz młodzież szkolna do 21 roku życia, mogą na okres wakacyjny zakupić specjalne zniżkowe bilety MPK.

czytaj więcej
Mniej kursów MPK
17-06-2016 / 8 dni temu

Mniej kursów MPK

Zbliża się okres wakacyjny. W tym czasie ograniczone zostaną wybrane kursy autobusów MPK. Mniej autobusów kursować będzie od 27 czerwca. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, zredukowana zostanie ilość

czytaj więcej
Darmowe przejazdy w wakacje
13-06-2016 / 13 dni temu

Darmowe przejazdy w wakacje

Radni z klubu PiS wyszli z propozycją, aby na czas wakacji zapewnić dzieciom i młodzieży szkolnej darmowe przejazdy publicznym transportem zbiorowym. Projekt uchwały w tej sprawie trafi na obrady najbliższej sesji Rady Miasta.

czytaj więcej
Z Rzeszowa do Gorlic pojedziesz pociągiem
31-03-2016 / 87 dni temu

Z Rzeszowa do Gorlic pojedziesz pociągiem

Od 1 kwietnia Przewozy Regionalne wznawiają połączenie kolejowe na trasie Rzeszów – Gorlice. Ruch na tej linii wraca po 10-letniej przerwie. Na trasie kursować będą szynobusy. Wznowienie połączeń możliwe jest

czytaj więcej
Zmiany w rozkładzie jazdy MPK
26-02-2016

Zmiany w rozkładzie jazdy MPK

Od 1 marca nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy autobusów kilku linii MPK.   Kursy linii nr 5 wydłużone zostaną do ulicy Lubelskiej, natomiast linii 59 wydłużone zostaną do ulicy Trembeckiego.   W związku

czytaj więcej
Będzie jeden bilet?
26-01-2016

Będzie jeden bilet?

Zarząd Transportu Miejskiego chce wprowadzić do użytku bilet zintegrowany, czyli bilet autobusowy połączony z kolejowym.   Byłoby to udogodnienie dla pasażerów, zwłaszcza tych, którzy muszą codziennie dojeżdżać do

czytaj więcej
Kartę Miejską doładujesz przez Internet
02-12-2015

Kartę Miejską doładujesz przez Internet

Jak poinformował ZTM, Rzeszowską Kartę Miejska można już doładować przez Internet. To wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób korzystających z komunikacji miejskiej.   Wychodząc na wprost oczekiwaniom pasażerów,

czytaj więcej
Radni PiS przeciwni podwyżce cen biletów
30-11-2015

Radni PiS przeciwni podwyżce cen biletów

Radni PiS nie zgadzają się na proponowane podwyżki cen biletów MPK. Ich zdaniem taki pomysł jest nieporozumieniem, ponieważ miasto z jednej strony wprowadza płatne strefy parkowania, aby zachęcić mieszkańców do korzystania

czytaj więcej

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas ! Copyright 2007 - 2015 Portal Rzeszow4u.pl - Rzeszów Portal Informacyjny.