0
slash
Rozmiar: A A A
09-10-2018 / 67 dni temu

Ulica Kościuszki gotowa po remoncie

Ulica Kościuszki gotowa po remoncie

W najbliższy piątek 12 października b.r. do użytku zostanie oddany jeden z rzeszowskich deptaków — w tym przypadku ulica Kościuszki. Trwają już ostatnie prace związane z układaniem nawierzchni z płyt granitowych.

Płyty granitowe układane są jeszcze w dwóch miejscach: przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką oraz z ul. Słowackiego. Rzecznik prezydenta Rzeszowa — Maciej Chłodnicki wspomina, że miasto nie zdecydowało się na zasadzenie takich drzew jak na ul. 3 Maja, ponieważ ul. Kościuszki jest dość wąska. Jednakże w połowie tygodnia planowane jest ustawienie donic w stylu retro, w których zasadzone będą chryzantemy.

Oprócz granitowej nawierzchni, która zastąpiła betonową kostkę, przebudowane zostały wszystkie instalacje pod ziemią.

W przyszłym roku miasto planuje zająć się ul. Mickiewicza — odcinek od rynku do skrzyżowania z ul. Gałęzowskiego. Przebudowa będzie dotyczyć chodników i jezdni, ponadto wprowadzony ma być zakaz ruchu kierowców, którzy nie posiadają zezwolenia na wjazd do strefy A.

Trwający od wiosny remont ul. Kościuszki kosztował 2,4 mln zł. W ubiegłym roku zakończono natomiast prace na ul. 3 Maja, które były warte aż 7 mln zł. Obie ulice zostały zaprojektowane przez architektów z Jasła, którzy wygrali konkurs zorganizowany przez rzeszowski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Głównym zamysłem było przywrócenie tej części miasta zbliżonego wyglądu historycznego.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl