Start Rzeszów Mistrzem Polski!

Drużyna Startu Rzeszów po raz dziesiąty w swojej historii zdobyła tytuł Mistrza Polski. W trzecim meczu finału play-off rzeszowianie pokonali na wyjeździe KSN Warszawę 65:55 i zwycieżyli w tegoricznych rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach.

Start po dwóch zwycięstwach we własnej hali potrzebował jeszcze jednej wygranej, by móc cieszyć się z sukcesu. Zadanie nie było łatwe, bo w tym sezonie rzeszowianie w tym sezonie trzykrotnie w Warszawie przegrali.

Pierwsza połowa meczu potwierdzała, że gospodarze mają zamiar doprowadzić do remisu w ogólnej rywalizacji i będą liczyć na zwycięstwo w dodatkowym, piątym meczu. Warszawianie wygrywali już nawet 20 punktami, ale Start w końcówce odrobił część strat i na długą przerwę zjeżdżał przegrywając 43:30.

Mobilizacja w rzeszowskim zespole była bardzo skuteczna, bo w dalszej części meczu zawodnicy Startu zagrali koncertowo. Trzecią kwartę wygrali 12 punktami pozwalając rywalom na oddanie tylko jednego celnego rzutu, co sprawiło, że przed decydującą odsłoną KSN miał tylko punkt przewagi (45:44).

W czwartej kwarcie rzeszowianie zagrali bardzo dobrze w defensywie, dało im więcej szans rzutowych, z których skrzętnie skorzystali wygrywając 21:10, a w całym meczu 65:55.

KSN Warszawa - Start Rzeszów 55:65 (20:15, 23:15, 2:14, 10:21)

Punkty dla Startu: Grzegorz Sujdak, Karol Szulc 10, Jan Cyrul 11, Sławomir Gorzkowicz 19, Michał Garbacz, Tomasz Garstka, Mariusz Szmuc 25, Marcin Szkopik, Mariusz Woźniak