0
slash
Rozmiar: A A A
29-10-2018 / 19 dni temu

Obrońcy praw zwierząt pikietowali pod Cyrkiem Arena w Rzeszowie

Obrońcy praw zwierząt pikietowali pod Cyrkiem Arena w Rzeszowie

Przeciwko tresurze i wykorzystywaniu zwierząt protestowało wczoraj w Rzeszowie kilkanaście osób. Pikiety odbywały się przed każdym niedzielnym spektaklem. Protestowali aktywiści z Fundacji Viva, Akcja dla zwierząt-Rzeszów i ruch NIE dla Cyrku ze Zwierzętami w Rzeszowie. Pikieta odbyła się na placu przy skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Witosa obok namiotu cyrkowego. Protestujący rozdawali ulotki, odtwarzali też nagrania o metodach tresury za pomocą bata czy rażenia prądem, mieli też ze sobą transparenty o treści "Są szczęśliwe słonie, ale nie w cyrku" czy "Zwierze w cyrku cierpi. Rozumiesz?"
Barbara Łukasz z rzeszowskiej Fundacji Viva przypomina ze Komitet Polskiej Akademii Nauk już w 2015 roku wydał oświadczenie informujące o tym ze spektakle cyrkowe z udziałem zwierząt są pozbawione walorów edukacyjnych, a nawet potencjalnie szkodliwe dla procesu wychowania młodych ludzi. Pikiety pod cyrkami odbywają się już od 3 lat i wpływają na świadomość ludzi. Właściciel Cyrku Arena odpowiada, ze protest wcale nie służy dobru zwierząt, według niego tresura jest edukacją, a wyuczone zwierze jest bardzo cenne.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 29 października 2018 (8:30)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl