0
slash
Rozmiar: A A A
14-09-2018 / 92 dni temu

Nowy odział TW Metals na terenie parku „Rzeszów Dworzysko”

Nowy odział TW Metals na terenie parku „Rzeszów Dworzysko”

Amerykański koncern TW Metals zainwestuje 20 mln zł w budowę swojej nowej fabryki w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów Dworzysko”. Projekt rozpocznie się jeszcze w tym roku.

TW Metals jest firmą zajmującą się dostawą sztab aluminiowych dla producentów aeronautyki i ich podwykonawców. Koncern współpracuje m.in. z Boeingiem, Airbusem, Bombardierem. TW Metals ma ponad 30 oddziałów w USA, Europie i Azji. Łącznie pracuje w nim 800 osób.

Polski oddział jest obecnie drugim co do wielkości oddziałem koncernu w Europie. Działa na terenie byłej WSK Rzeszów, obecnie Pratt & Whitney.
To właśnie P&W namówiło TW Metals to założenia oddziału w Polsce.
Firma przeniosła się do większych hal w Rudnej Małej niedaleko Rzeszowa.

Nowa fabryka powstanie na terenie parku „Rzeszów-Dworzysko”. TW Metals zamierza zatrudnić ok. 20 osób. Firma będzie poszukiwać m.in. programistów.
Nowy zakład będzie produkować półprodukty do silników lotniczych, przekładni i podwozi

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 września 2018 (8:32)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl