Jak używać feromonów
„Feromony? Jakieś pierdoły i mazidła mi tu dajesz!” - z takimi opiniami po dziś dzień spotykają się osoby wierzące w magiczne właściwości feromonów. Lecz czy to ma w ogóle coś wspólnego z magią? Ależ skąd! Feromony są substancjami organicznymi, które wytwarzają także ludzkie gruczoły; każdy człowiek posiada tę zdolność i każdy na nie reaguje. Dodatkowo faktycznie działają, co zostało potwierdzone naukowo. Jak więc ich używać poprawnie, aby roztoczyć czar i urok w towarzystwie?
Czym to pachnie?
Już w XVIII wieku odkryto obecność feromonów wydzielanych przez niektóre gatunki roślin i zwierząt. Szybko jednak udało się dowieść dr Marcie McClintock, że pod tym względem ludzie nie odstają. W tym stuleciu ujawniono jednak, że jako gatunek dotarliśmy do etapu, kiedy ich istnienie negowane jest z powodu... niższego ich wydzielania. Feromony, a więc substancje wydzielane pod wpływem stanów emocjonalnych i niejako będące tez odpowiedzią na czyjąś atrakcyjność wspierają ludzi na etapie poznawania się. Niegdyś spotkanie czy też randka były okazją do bliższego poznania drugiej osoby; dziś realne relacje interpersonalne zastępują komunikatory.
W związku z powyższym zasadna jest tu teoria, iż ''organ nieużywany zanika'' – natężenie i częstość wytwarzanych hormonów drastycznie spadła... W końcu najbardziej istotny w relacji etap prezentacji odbywa się w Internecie i receptory (narząd lemieszowo-nosowy) nie mają możliwości odebrać sygnału dotyczącego atrakcyjności. Skutkiem takiego obrotu spraw jest konieczność stymulowania receptorów nosowych poprzez dodatkowe aplikowanie feromonów.
Androstadienon, androstenol, androstenon, androsteron to najsilniejsze feromony, które w dużej mierze odpowiadają za atrakcyjność interpersonalną, a konkretniej za dostrzeganie atrakcyjności przez drugą osobę. Podawane w skoncentrowanej dawce dają szansę nie tylko na znalezienie miłości, ale i na osiągnięcie sukcesu – feromony bowiem nie gwarantują rychłego przyjazdu księcia na białym koniu czy listu z prośbą o pocałowanie śpiącej królewny, a jedynie uwypuklają osobiste atuty, które mogą być pociągające nie tylko w sferze seksualnej.
Formy feromonów
Stosowanie feromonów opiniuje się różnorako. Oczywiście najwięcej negatywnych ocen wystawiają osoby, które nigdy nie próbowały i z założenia nie wierzą w realność ich działania. Zdarza się także, że powodem zniechęcenia jest prozaiczne... stosowanie feromonów niezgodne z instrukcją. Pamiętaj więc o popularnym ''przed użyciem, zapoznaj się z treścią ulotki...''.
Na rynku dostępne są różnorakie rodzaje feromonów w atomizerze, z zakraplaczem, w kremie lub żelu, rollony, buteleczki zaopatrzone w pipetę... Każdy ma zatem możliwość dobrania produktu idealnego dla siebie.
Do najpopularniejszej formy należą feromony stosowane jako perfumy. Dzielą się na bezzapachowe oraz z dodatkiem aromatu. Bezzapachowe są genialną opcją dla osób, którym przeszkadza narzucony aromat i preferują stosowanie własnych perfum lub są ich całkowitymi sceptykami. Wówczas należy zaaplikować tylko i wyłącznie feromony albo kolejno spryskać ciało ulubionymi Diorami czy Kleinami. Z atomizerami posiadającymi własną nutę zapachową sprawa jest jasna. Kremy, żele czy rollony podobnie jak feromony z atomizerem aplikuje się w sposób analogiczny.
Jak stosować feromony?
Jakich feromonów używać? Odpowiedź została zawarta powyżej – należy wybrać konsystencję czy formę aplikacji wygodną dla użytkownika. Warto wspomnieć, że zła sława feromonów wypływa także ''dzięki'' oszustom, którzy handlują podróbkami. Wybieraj odpowiedzialnie i z pewnego źródła!
Inną natomiast kwestią jest pytanie ''JAK używać feromonów?''. Ich aplikacja uzależniona jest od ściśle zawartych informacji na ulotce i uwierz – jeżeli producent zaleca dwie krople, to naprawdę mają to być DWIE krople. Przedawkowanie feromonów prowadzi bowiem do efektu odwrotnego.
Podobnie jak w klasycznych perfumach zasada aplikowania w miejscach strategicznych, gdzie skóra jest najcieplejsza (szyja, zgięcia łokci i nadgarstki) jest podobna. Obecność dużych tętnic i naczyń w wymienionych obszarach sprzyja utrwaleniu i rozprzestrzenianiu się zapachu, a ponadto właśnie te miejsca wydzielają naturalne feromony!
Nie zaleca się stosowania feromonów na materiałach (ubrania, poduszki) z dwóch względów. Po pierwsze niektóre ich rodzaje reagują z wybranymi tkaninami i mogą pozostawić plamy. Druga kwestia obejmuje możliwość „przedawkowania” feromonów, gdyż materiały w przeciwieństwie do ciała utrzymują zapach dłużej niż ok. 6 godzin.