Rozmiar: A A A

Najmłodsza matka na świecie.Peru.

03-11-2010
Ocena: 1 2 3 4 5 (4.67) głosów: 3
Najmłodsza matka na świecie.Peru.

Najmłodsza matka świata miała 5 lat i 8 miesięcy, kiedy urodziła swojego syna. 

Lina Medina przyszła na świat 27 września 1933 r. w wiosce Paurange w Peru.  

Był rok 1939, kiedy rodzice Liny Mediny zabrali ją do szpitala, uważając, że ich 5 letnia córka ma ogromnego guza brzusznego. Lekarze początkowo podejrzewali nowotwór, ale szybko okazało się, że jest w ciąży. 

Poród odbył się w Limie, za pomocą cięcia cesarskiego, gdyż kości miedniczkowe były zbyt małe. Na świat przyszedł chłopiec, nazwany Gerardo, na cześć lekarza odbierającego poród- dr Gerardo Lozada. Przy porodzie obecny był również dr Busalleu oraz anestezjolog dr Colretta.

W ten sposób Medina stała się najmłodszą matką świata. 

Dziecko ważyło 2700 gramów i po kilku dniach całe i zdrowe, wraz ze zdrową matką opuścili klinikę. Chłopiec do 10-tego roku życia myślał, że jest siostrą Liny. Prawdę ujawnili jego szkolni koledzy. Gerardo zmarł w wieku 40 lat z powodu choroby szpiku kostnego.

Lina Medina była fenomenem w historii medycyny. Pierwsza miesiączka wystąpiła u niej w 8 miesiącu życia. Piersi i owłosienie łonowe pojawiło się w wieku 4 lat.

Nigdy nie zdobyto dowodów, że ciąża Liny pojawiła się w inny sposób jak naturalny. Przypuszczano, że była molestowana przez ojca i to było przyczyną ciąży. Wszczęto postępowanie w tej sprawie, ale niczego nie udowodniono i sprawę zamknięto z powodu braku dowodów. Ona sama nigdy nie ujawniła okoliczności powstania ciąży ani ojca dziecka. 

Lina wyszła za mąż i w 1972 roku urodziła drugiego syna (33 lata po pierwszym), który mieszka w Meksyku w jednej z najbiedniejszych dzielnic Limy, znanej jako Chicago Chico. 

 

KB 

Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
| Drukuj stronę: Drukuj
Najmłodsza matka na świecie.Peru.
No to ostro tego chłopaka skołowali, skoro myślał, że jest siostrą własnej matki.
~hahaha, 2015-01-30 16:58:03
Inne artykuły