Brak zdefiniowanych kategorii.


Jak napisać CV

Dobrze sporządzone CV stanowi podstawową formę wizerunku każdej osoby, która stara się o znalezienie pracy. Tak więc to, jak nasz życiorys przedstawimy może nas odpowiednio zaprezentować. W związku z tym zatem podstawowym celem CV jest takie ukazanie swojej osoby, aby wzbudziło to zainteresowanie i ciekawość potencjalnego przyszłego pracodawcy.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w CV jest wzmiankowe uwydatnianie wyłącznie nazwy określonej firmy i krótkie ukazanie zajmowanego w niej przez siebie stanowiska. Warto jednak mieć na względzie, że dane stanowisko w różnych firmach czy też przedsiębiorstwach może mieć zupełnie różne znaczenie. Odmienne mogą być zarówno wymagania na ową posadę, jak i szereg wiążących się z nią odpowiedzialności. W CV powinny więc znajdować się nieco bardziej rozszerzone opisy szczegółów dotyczących zakresu naszych obowiązków w poprzednim miejscu pracy.

Ważnym aspektem jest także zachowanie odpowiedniej przejrzystości. A więc dobrym rozwiązaniem jest wydzielenie nagłówków takich jak „wykształcenie”, „doświadczenie zawodowe”, „kursy”, „ szkolenia” czy też „hobby” po to, aby nie tylko stały się one bardziej wyraziste i widoczniejsze, ale także, aby konkretnie wskazywały, że dany kandydat ma do zaprezentowania wyjątkowo szeroki wachlarz zdobytych umiejętności i opanowanej wiedzy.

Inną zupełnie kwestią są natomiast swego rodzaju „ozdobniki”, a więc informacje zbędne, które w rzeczywistości w ubieganiu się o określone stanowisko nie mają zupełnie żadnego znaczenia. Jeśli więc staramy się o pracę w poważnej instytucji nie ma sensu umieszczanie w CV przykładowo odbywanej pracy sezonowej czy innego dorywczego zajęcia kompletnie niezwiązanego z daną posadą.  

0

Losowe ogłoszenia

zwiń rozwiń
8 16 24 32