0
slash
Rozmiar: A A A
06-08-2018 artykuł sponsorowany

Żyj za granicą jak chcesz

Żyj za granicą jak chcesz

Od momentu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej znacząco zmienił się rynek pracy. Wielu rodaków z przyczyn ekonomicznych oraz społecznych zdecydowało się zamieszkać na zachodzie, a z czasem zaczęli ściągać tam swoje rodziny lub też poznawali drugie połówki już na miejscu. Niezwykle popularnym krajem, do którego większość ludzi się kieruje w celach zarobkowych jest Norwegia. Przede wszystkim kusi wysokimi zarobkami, ciekawymi perspektywami oraz bardzo przyjaznym systemem ulg i odliczeń. I choć na co dzień w przypadku potrzeby gotówki można w prosty sposób korzystać z ofert banków i innych instytucji finansowych, to w przypadku zakupu nieruchomości warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa http://smålånutensikkerhet.com/compareking/.

 

Jaki kredyt hipoteczny w Norwegii?

Nie ulega wątpliwości, że większość z rodaków nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup mieszkania lub też domu, w którym zamieszkałaby cała rodzina bez zaciągniecia kredytu hipotecznego. I choć teoretycznie moglibyśmy starać się o pieniądze w polskim banku, to w praktyce okazuje się, że to oferty norweskich placówek są zdecydowanie bardziej korzystne i lepiej dostępne. Podobnie rzecz się ma chociażby z takimi prozaicznymi informacjami jak wysokość oprocentowania czy wymagania które są stawiane przez banki.

W Norwegii niezwykle popularne są kredyty, które można wziąć na dowolny cel bez dodatkowego zabezpieczenia. Co istotne, bardzo często może to być pożyczka, która jest dopasowana do indywidualnych potrzeb.

 

Czy warto starać się o kredyt w koronach?

Niektóre banki zlokalizowne w Norwegii udzielają pożyczek nawet osobom, które pobierają zasiłek dla bezrobotnych lub rehabilitacyjny, a ilość formalności i dokumenty, jakie musimy złożyć, jest ograniczona do minimum. Przede wszystkim kredytobiorca musi mieć ukończone dwadzieścia lat oraz osiągać dochody co najmniej 220 000 koron brutto rocznie. W przypadku obcokrajowców starających się o pożyczkę często wymaga się adresu zarejestrowanego w ewidencji ludności a także stałego numeru personalnego. Poza tym, by udokumentować w jakiś sposób dochody, nie będziemy potrzebować umowy o pracę, a jedynie ostatniego odcinka z wypłaty. Maksymalną kwotą, jaką możemy pożyczyć z norweskiego banku w ramach kredytu konsumenckiego, jest 500 tysięcy NOK na okres pięciu lat. Oczywiście ta wysokość jest uzależniona od jego zdolności kredytowej, na którą wpływ mają między innymi wysokość zarobków, czas zatrudnienia u jednego pracodawcy lub także długość pobytu w Norwegii.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 6 sierpnia 2018 (9:35)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl