0
slash
Rozmiar: A A A
04-10-2018 / 68 dni temu

Złoty medalista Mistrzostw Świata w siatkówce Aleksander Śliwka był gościem WSiZ na inauguracji roku akademickiego

Złoty medalista Mistrzostw Świata w siatkówce Aleksander Śliwka był gościem WSiZ na inauguracji roku akademickiego

Złoty medalista Mistrzostw Świata w siatkówce Aleksander Śliwka został uhonorowany po raz pierwszy w historii uczelni specjalną nagrodą Prezydenta i Rektora WSiZ. Aleksander Śliwka wręczył i podpisał piłkę, która zostanie przekazana na aukcje dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siatkarz jest studentem uczelni na kierunku Turystyka i Rekreacja i obecnie pisze pracę licencjacką o tematyce zasad przygotowania hoteli dla siatkarzy w trakcie sezonu ligowego.

3 października rzeszowska uczelnia WSiZ zainaugurowała rok akademicki. Inauguracja odbyła się w Auli Centrum Edukacji Międzynarodowej w Rzeszowie-Kielnarowej. Złoty medalista Mistrzostw Świata Piłki Siatkowej Mężczyzn 2018 Aleksander Śliwka, również pojawił się w tym dniu na swojej uczelni. Doceniając osiągnięcia sportowe swojego studenta, uczelnia uhonorowała "złotego siatkarz" specjalną nagrodą Prezydenta i Rektora WSIZ, którą przyznano po raz pierwszy w historii WSiZ.
Prof. Pomianek Prezydent WSiZ pogratulował Aleksandrowi Śliwce i przypomniał,że także inni siatkarze, jak chociażby Piotr Nowakowski, studiowali w WSiZ, a nawet, że w ośrodku w Kielnarowej odbywały się treningi siatkarzy polskiej reprezentacji.
Złoty medalista podziękował władzom uczelni za umożliwienie łączenia edukacji z uprawianiem sporu, oraz za otrzymaną nagrodę. Pięknym gestem ze strony sportowca było podpisanie i wręczenie władzom uczelni piłki, która zostanie przekazana na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl