0
slash
Rozmiar: A A A
15-03-2017

Z Rzeszowa na Słowację autobusem? Jest nowy pomysł

Pojawił się pomysł, aby uruchomić połączenia autobusowe z Rzeszowa do Koszyc. Temat został przedyskutowany na spotkaniu, w którym uczestniczył Marszałek Władysław Ortyl, Ivan Skorupa – Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie oraz przedstawiciele LEOexpress.

LEOexpress chce stworzyć siatkę komunikacyjną, która ma połączyć południowo-wschodnią Polskę z Preszowem, Koszycami. W dalszej perspektywie mówi się nawet o połączeniach do Bratysławy lub Budapesztu. Przypomnijmy, że jeszcze w zeszłym roku odbyły się z Rzeszowa dwa przejazdy kolejowe do Medzilaborce na Słowacji, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem podróżnych.

 

Jak podkreślał członek zarządu LEOexpress Peter Jancovic, planowane połączenia mają służyć nie tylko mieszkańcom Podkarpacia, ale również mieszkańcom z regionów Słowackich. Marszałek z kolei zwrócił uwagę na to, że planowana komunikacja będzie ustalana z uwzględnieniem rozkładu lotów portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Ocena: 1 2 3 4 5 (5) głosów: 1
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl