0
slash
Rozmiar: A A A
08-10-2018 / 68 dni temu

Wymiana studzienek kanalizacyjnych na rzeszowskich ulicach

Wymiana studzienek kanalizacyjnych na rzeszowskich ulicach

Na ulicach Rzeszowa rozpoczęło się montowanie studzienek kanalizacyjnych, które mają się nie zapadać. Koszt pierwszego etapu wymiany studzienek na tzw. "pływające" będzie wynosił 300 tys złotych.
Drogowcy prace zaczęli od ulicy Hetmańskiej, następnie prace zostały przeniesione na ulicę Dąbrowskiego w rejon skrzyżowania z ulicą Reformacką.
Studzienki mają być wymienione wszędzie tam gdzie są zapadnięte i przeszkadzają kierowcom w jeździe. Zostały już zamontowane na ulicy Batalionów Chłopskich, planowana jest także ich wymiana na często uczęszczanej alei Powstańców Warszawy.

Nowe pływające studzienki zdaniem drogowców są dużo trwalsze od tych tradycyjnych, nowatorska konstrukcja studzienek polega na tym, że właz jest szeroki i opiera się na asfalcie, a nie jak w przypadku starych studzienek, gdzie pokrywa opiera się bezpośrednio na studni. Pływająca studzienka unosi się i opada wraz z nawierzchnią jezdni, reagując na nacisk samochodów. W pierwszej kolejności zgodnie z zarządzeniem Miejskiego Zarządu Dróg ma zostać wymienionych 70 studzienek. Prace polegające na wymianie studzienek mają trwać sukcesywnie również w kolejnych miesiącach.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl