0
slash
Rozmiar: A A A
07-06-2018

W Rzeszowie powstaną nowe szkoły, przedszkola i żłobki

W Rzeszowie powstaną nowe szkoły, przedszkola i żłobki

Co roku w Rzeszowie przybywa mieszkańców i w związku z tym rodzi się też więcej dzieci. Miasto planuje więc w ciągu najbliższych trzech lat zbudowanie nowych szkół, przedszkoli i żłobków, do których będą uczęszczać najmłodsi mieszkańcy Rzeszowa. W planie jest także rozbudowa już funkcjonujących placówek.

W obecnych szkołach i żłobkach brakuje miejsc dla dzieci. Co roku w Rzeszowie rodzi się ich coraz więcej i funkcjonujące w mieście placówki nie wystarczają. W dodatku od 2017 roku każde miasto ma obowiązek zapewnić wszystkim dzieciom miejsca w przedszkolu. To dlatego podjęto decyzję o budowie nowych szkół, żłobków i przedszkoli w ciągu kolejnych trzech lat. Niektóre placówki zostaną także rozbudowane.

 

Obecnie trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 24, wyłoniono także wykonawcę rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 6. Gotowy projekt modernizacji przygotowano dla szkoły na os. Bzianka, a szkoła na os. Biała zyskała nowe sale.

 

Miasto planuje także budowę nowych placówek szkolno-przedszkolnych, które ułatwią rodzicom zawożenie i odbieranie dzieci z jednego miejsca. Takie obiekty szkolno-przedszkolne mają powstać przy ul. Iwonickiej oraz na os. Budziwój. Będzie w nich miejsce dla około 150 dzieci.

 

W Rzeszowie zostanie zbudowana także nowa szkoła przy skrzyżowaniu ulic Jachowicza i Kwiatkowskiego.

 

Wszystkie inwestycje moją zostać zrealizowane w ciągu najbliższych trzech lat.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl