0
slash
Rozmiar: A A A
08-10-2018 / 68 dni temu

W Rzeszowie odbył się protest przeciwko dręczeniu zwierząt

W Rzeszowie odbył się protest przeciwko dręczeniu zwierząt

W niedzielę (7 października) o godzinie 12.00 w ponad 50 polskich miastach miał miejsce happening pod hasłem „Przywiąż psa do siebie, nie do budy”. „Zerwijmy łańcuchy” to już XI edycja ogólnopolskiej akcji społecznej, która jest organizowana przez miesięcznik „Mój pies”.

W happeningu mogli wziąć udział wszyscy chętni przechodnie, ponieważ akcja ma przede wszystkim uwrażliwić społeczeństwo na problem zwierząt wiązanych na łańcuchach. Paulina Król, redaktorka z miesięcznika „Mój pies” mówi, że protest jest po to, aby uświadomić ludzi, że taki problem istnieje — oraz aby zachęcić do reagowania, gdy ze zwierzętami dzieje się coś złego.

W Polsce na łańcuchach więzionych jest ok. 2 mln psów, z czego większość z nich przywiązana jest w sposób niehumanitarny — na zbyt ciężkich oraz krótkich łańcuchach. Nieraz zdarza się, że psy nie są przywiązane do budy, tylko do różnego rodzaju słupów, skrzynek czy beczek.

Należy pamiętać, że czworonóg, który od szczeniaka nie miał okazji poznać świata, boi się wszystkiego, a jego jedyną reakcją staje się agresja — stąd biorą się niebezpieczne pogryzienia i ataki nawet na swoich właścicieli. Ponadto łańcuch jest ciężki — odkształca psu kręgi szyjne, często wrasta w skórę, natomiast zimną do niej przymarza.

Ustawa o ochronie zwierząt nadal nie jest doskonała, a w Polsce w dalszym stopniu można spotkać cierpiące na łańcuchach psy, które są trzymane bez dostępu do wody czy możliwości schronienia.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 8 października 2018 (8:26)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl