0
slash
Rozmiar: A A A
10-10-2018 / 66 dni temu

Światowy Dzień Reumatyzmu w Rzeszowie

Światowy Dzień Reumatyzmu w Rzeszowie

W najbliższy piątek w godzinach od 11.30 do 16.15 w sali konferencyjnej w Klinicznym Szpitalu nr 2 w Rzeszowie odbędzie się konferencja z okazji „12 Października Światowy Dzień Reumatyzmu”.

12 października obchodzony jest Światowy Dzień Reumatyzmu — ta międzynarodowa inicjatywa ochrony chorych reumatyków została zapoczątkowana po raz pierwszy w 1996 roku. Ten dzień ma przypominać o problemach, z jakimi zmagają się osoby żyjące z chorobami reumatycznymi oraz ich rodziny.

Stowarzyszenie Reumatyków i Ich Sympatyków im. Hanki Żechowskiej Koło Podkarpackie „Podaj Dalej” już po raz trzeci organizuje konferencję z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu. W programie konferencji jest m.in.: wykład Piotra Dąbrowskiego, konsultanta wojewódzkiego, który opowie o reumatoidalnym zapaleniu stawów jako chorobie ogólnoustrojowej. Zaraz po nim głos zabierze dermatolog prof. dr hab. n. med. Adam Reich w sprawie łuszczycowego zapalenia stawów. Natomiast tematem wykładu Andrzeja Rudka z NZOZ RUDEK Gabinety Rehabilitacji Medycznej Andrzej Rudek będzie „Wczesna rehabilitacja szansą szybkiego powrotu do zdrowia”. Zaraz po tym wystąpieniu radca prawny Wojciech Wojciechowski opowie o prawach pacjenta do dokumentacji medycznej. Na zakończenie wystąpi lek. med. Ewa Tereszkiewicz, specjalista anestezjolog, która opowie o leczeniu bólu w przewlekłych chorobach.

Wstęp na wykłady jest bezpłatny.

Ponadto dziś (10 października) w szpitalu przy ul. Lwowskiej na Oddziale Klinicznym Reumatologii w godz. od 16.00 do 18.00 odbędzie się spotkanie z pacjentami cierpiącymi na reumatyzm.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Środa, 10 października 2018 (13:15)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl