0
slash
Rozmiar: A A A
04-12-2018 / 11 dni temu

Spotkanie z reżyserem Wojciechem Smarzowskim i pisarzem Stanisławem Srokowskim

Spotkanie z reżyserem Wojciechem Smarzowskim i pisarzem Stanisławem Srokowskim

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z reżyserem Wojciechem Smarzowskim i pisarzem Stanisławem Srokowskim, które odbędzie się 10 grudnia (poniedziałek) i będzie dotyczyło tematy adaptacji dzieła literackiego i realizacji filmu „Wołyń”.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 w budynku przy ul. Sokoła 13 w Rzeszowie. Bezpłatne wejściówki dostępne są do odbioru w Informatorium (pokój nr 25) - liczba miejsc jest ograniczona.

Wojciech Smarzowski to znany reżyser filmowy i teatralny, realizator filmów dokumentalnych, reklamowych oraz wszelakich teledysków. Na swoim koncie ma takie filmy jak: „Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „Kler”. Jedną z cech charakterystycznych twórcy jest ciągła współpraca z tymi samymi aktorami, m.in.: Arkadiuszem Jakubikiem, Marianem Dziędziel czy Lechem Dyblik. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród za swoje mocne i bezkompromisowe kino. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.

Stanisław Srokowski znany jest jako prozaik, tłumacz, publicysta i poeta. Przez wiele lat należał do Związku Literatów Polskich oraz ZAIKS-u. Obecnie należy do Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Jest to człowiek aktywny w sprawach o charakterze publicznym — brał udział w działaniach na rzecz odnowy moralnej, społecznej i politycznej kraju. Opublikował kilkanaście tomików poezji i powieści. Jest autorem kilku sztuk teatralnych, książek dla dzieci i młodzieży, licznych nowel, opowiadań, felietonów oraz słuchowisk radiowych. Na kanwie opowiadań ze zbioru „Nienawiść” (2006) powstał scenariusz filmu „Wołyń” (2016) w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

Patronat honorowy nad spotkaniem sprawują Władysław Ortyl — marszałek województwa podkarpackiego oraz Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl