0
slash
Rozmiar: A A A
07-09-2018 / 71 dni temu

S19 z Rzeszowa do Sokołowa Małopolskiego dostanie czwarty pas ruchu

S19 z Rzeszowa do Sokołowa Małopolskiego dostanie czwarty pas ruchu

W obecnej chwili droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim łączy okolice Kielanówki koło Rzeszowa z Sokołowem Małopolskim. Między Rzeszowem a Sokołowem na sporym odcinku droga posiada wyłącznie trzy pasy ruchu, co oznacza, że kierowcy mają do dyspozycji jeden lub dwa pasy ruchu na przemian bądź w jednym kierunku.

Kierowcy określają to rozwiązanie jako niezwykle uciążliwe, a zarazem niebezpieczne. Droga co chwile bywa zwężana do jednego pasa ruchu w danym kierunku, dlatego wyprzedzać można wyłącznie w miejscowych poszerzeniach. Niezwykle łatwo o wypadek, gdy prawym pasem jedzie duże auto ciężarowe, a wyprzedzający kierowca samochodu osobowego nie widzi znaku informującego o zbliżającym się zwężeniu jezdni.

W miejscach, gdzie lewy pas przechodzi w trawnik, regularnie widać ślady kół zostawione przez kierowców, którzy nie spodziewali się nagłego zwężenia. Kierowcy są niezwykle niezadowoleni z wybudowanej drogi, która według ich mniemania powinna być przede wszystkim bezpieczna i komfortowa.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych w Rzeszowie zapewnia, że droga na tym odcinku zostanie rozbudowana. Pan Bartosz Wysocki z GDDKiA w Rzeszowie upewnia, że ministerstwo zapisało inwestycję, jaką będzie rozbudowa drogi po dwa pasy ruchu w obu kierunkach na całej długości. Droga powinna być gotowa do 2021 roku.

Koncepcja drogi S19 Rzeszów — Barwinek na całej długości jest już opracowywana. Na jej podstawie powstaną projekty, jak również będzie prowadzona budowa. Otwarcie trasy zapowiadane jest na rok 2023.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
~Ja
2018-09-07 15:18:09
A czy poprawiony zostanie też problem pochyłości pasów? (zwłaszcza od sokołowa w kierunku rzeszowa). Siłowanie się z samochodem, żeby pozostał na swoim pasie ruchu, jest chyba bardziej niebezpieczne niż brak dodatkowego pasa do wyprzedzania.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl