0
slash
Rozmiar: A A A
20-09-2018 / 82 dni temuartykuł sponsorowany

Rolety rzymskie - stylowa alternatywa dla tradycyjnych zasłon

Rolety rzymskie - stylowa alternatywa dla tradycyjnych zasłon

Potrzeba zasłaniania okna wydaje się dość oczywista. Z drugiej strony – nie każdy jest miłośnikiem zasłon. Roleta rzymska jest optymalnym wyborem – dekoracyjnie zasłania okno w nocy, oszczędza miejsce w dzień.

 

Roleta rzymska – jak wygląda i jak działa

Rozwinięta roleta rzymska wygląda tak samo, jak zasłona. Jest szerokim kuponem materiału, który zasłania okno i przylegające do niego kawałki ściany. Różnica zasadza się w technice montowania rolety i odsłaniania okna. Podczas gdy tradycyjne zasłony rozsuwamy na boki, rolety rzymskie są drapowane bądź rolowane do góry. W ten sposób tworzą nad oknem ciekawą dekorację, jednocześnie oszczędzają jakże cenne, szczególnie w małych pomieszczeniach, miejsce.

Podobnie jak i roleta tradycyjna, tak i rzymska sterowana jest za pomocą łańcuszka, którym regulujemy poziom zasłonięcia okna. Nowością są haczyki, które podtrzymują roletę na całej wysokości po obu stronach. Okno można przesłonić całkowicie lub częściowo, np. zasłaniając górną część. Tej możliwości pozbawione są tradycyjne zasłony i choćby z tego względu warto bliżej przyjrzeć się roletom rzymskim.

 

Dekoracyjny element okna

Nadrzędnym zadaniem rolety rzymskiej jest ochrona przed światłem słonecznym w dzień i zapewnienie prywatności domownikom w godzinach wieczornych i nocnych. Jednak myliłby się ten, kto by sądził, że roleta rzymska to typowo praktyczne rozwiązanie i nic więcej. To także, a może nawet przede wszystkim oryginalna i nietuzinkowa dekoracja. Pomieszczenie, w którym zastosowano roletę rzymską, nigdy nie jest zimne i odpychające. Jest przytulne, ciepłe i komfortowe. „Obfitość tkaniny zwiniętej w fantazyjne falbany, z dodatkowym dekoracyjnym mankietem na górze wprowadza domową atmosferę nawet w tych pomieszczeniach, które mają bardziej oficjalny charakter, np. gabinet lub biuro. Nierzadko dół rolety zdobi dodatkowa falbana, frędzle lub taśma dekoracyjna” – mówi Angelika Zając, dekoratorka marki Eurofirany z salonu firmowego w Galerii Bonarka i M1 w Krakowie.

 

 

Jaką tkaninę wybrać na roletę rzymską

Wybór jest praktycznie nieograniczony. Rolety rzymskie szyje się z tych samych tkanin, co zasłony. Z jednej strony jest to ogromna zaleta (wszak każdy lubi mieć wybór), z drugiej – im więcej opcji, tym trudniej się zdecydować (Zobacz: Dlaczego warto korzystać z dekoratora wnętrz?). Podpowiedzią może być kolorystyka pomieszczenia, do którego dobieramy rolety, a także funkcja, jaką mają pełnić. Jeśli ich zadaniem ma być przede wszystkim ochrona przed światłem, warto postawić na tkaniny całkowicie zaciemniające. Takie rozwiązanie proponowane jest przede wszystkim do sypialni, których okna wychodzą na wschód lub południowy wschód. Jeśli bardziej zależy nam na dyskrecji, można postawić na tkaninę, która przepuszcza światło, jednocześnie zatrzymując ciepło.

Dużą zaletą rolet rzymskich jest możliwość ich demontażu. Pozwala to nie tylko na pranie tkaniny, gdy jest taka potrzeba, ale i wymienianie jej np. sezonowo na wiosnę i na jesieni, gdy zmieniamy dekoracje wnętrza.

 

Eurofirany to rodzinna firma z wieloletnią tradycją i doświadczeniem w dostarczaniu wysokiej jakości firan, rolet i zasłon oraz tekstyliów użytkowych i artykułów dekoracji wnętrz. Zatrudnia własnych dekoratorów i krawców. Firany i zasłony oferuje w dowolnym rozmiarze, także z możliwością szycia na zamówienie z luksusowych tkanin z kolekcji Evy Minge, Simply Line, Royal Collection, Pierre Cardin Paris i Limited Edition. Sprzedaż prowadzona jest w kilkudziesięciu wyspecjalizowanych salonach firmowych na terenie całej Polski oraz w sklepie internetowym. W wybranych salonach i sklepie internetowym istnieje możliwość płatności w systemie ratalnym.

 Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 25 września 2018 (8:44)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl