0
slash
Rozmiar: A A A
10-10-2018 / 66 dni temu

RDOŚ tłumaczy, o co chodzi z ich sprzeciwem w sprawie odmulania zalewu w Rzeszowie

RDOŚ tłumaczy, o co chodzi z ich sprzeciwem w sprawie odmulania zalewu w Rzeszowie

Rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie -Łukasz Lis tłumaczy, że ich stanowisko wobec złożonego wniosku nie jest sprzeciwem definitywnym, a oznacza że inwestor przed rozpoczęciem prac musi uzyskać decyzję jakie warunki musi spełnić wykonując zadanie. Konieczna jest też ocena w jaki sposób zamierzenie będzie oddziaływać na obszar Natura 2000.

Przypomnijmy, że w sierpniu Wody Polskie zgłosiły do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie plan odmulania zbiornika rzeszowskiego na długości 1100 m. W odpowiedzi na to zgłoszenie RDOŚ nałożył obowiązek uzyskania decyzji o warunkach prowadzenia działań i przeprowadzenia oceny prac na obszar Natura 2000 Wisłok środkowy z dopływami.
Przepisy ustawy o ochronie przyrody są tak skonstruowane,że przed wydaniem decyzji konieczne jest wzniesienie sprzeciwu. Ma być to sygnał dla Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, że muszą przygotować dokumentację potrzebną do wydania decyzji ustalającej warunki prowadzenia działań. Jest to ważne ponieważ rzeszowski zbiornik oprócz rekreacyjnej, ma także wartość przyrodniczą. Prace muszą być wykonywane,  w taki sposób aby zminimalizować ich wpływ na przyrodę i po to właśnie jest rozstrzygnięcie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl