0
slash
Rozmiar: A A A
06-11-2018 / 39 dni temu

Przebudowa ulicy Wieniawskiego w Rzeszowie

Przebudowa ulicy Wieniawskiego w Rzeszowie

Przebudowa ulicy Wieniawskiego w Rzeszowie ma kosztować 13,7 mln złotych. Wybudowana ma zostać nowa jezdnia, chodniki i oświetlenie, zmodernizowane mają być też wszystkie sieci podziemne. Planowana przebudowa ma obejmować 1,8 km długości jezdni. Pierwszy etap przebudowy to kilometrowy odcinek od ulicy Dunikowskiego w kierunku Słociny. Kolejnym etapem ma być odcinek od ulicy Łukasiewicza do Dunikowskiego. Na całej długości tego odcinka, zostanie zrobiony chodnik szeroki na ponad 2 metry i jezdnia o szerokości 7 metrów. Przy drodze powstaną też zatoczki autobusowe oraz oświetlenie. Przebudowa ma obejmować wszystkie sieci podziemne, wybudowana ma zostać także kanalizacja sanitarna w rejonie ulic Herberta, Siemaszkowej, Wieniawskiego i Kiepury.
Rzecznik Prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki informuje, że do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najtańsza z ofert opiewała na sumę 13,7 mln złotych. Miasto chce podpisać umowę z wykonawcą jak najszybciej, tak, aby jeszcze w tym roku można było rozpocząć prace. Na rozbudowę miasto otrzyma 85 procent dofinansowania z Unii Europejskiej.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl