0
slash
Rozmiar: A A A
05-10-2018 / 71 dni temu

Odmulanie Zalewu w Rzeszowie- RODOŚ sprzeciwia się pracom częściowym

Odmulanie Zalewu w Rzeszowie- RODOŚ sprzeciwia się pracom częściowym

Wody Polskie planowały odmulenie zalewu na odcinku 1100 m, sprzeciwiła się temu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

Mimo, że Ratusz ubiegał się o odmulanie zbiornika na całej długości 4 km, Wody Polskie opracowały plan, że odmulanie zostanie przeprowadzone w 4 etapach tylko na długości 1 km (od zapory w górę rzeki).
Wody Polskie podpisały umowę na dofinansowanie 4 letniego przedsięwzięcia, o koszcie prawie 50 mln złotych. Prace nad odmulaniem miały rozpocząć się w przyszłym roku.
Odmulanie miało zostać przeprowadzone na dwa sposoby. Pierwsza metoda to wyciąganie mułu przy pomocy sprzętu mechanicznego prosto na barkę. Drugi sposób miał się odbywać przy pomocy specjalnej maszyny zasysającej muł z dna rzeki (refuler). Po wyciągnięciu muł miał być transportowany na wyznaczone miejsca na brzegach rzeki. Naturalny proces jakim jest zamulanie nie da się całkowicie odwrócić, problem więc po pewnym czasie powróci rzeszowski oddział "Wód Polskich" zakładał, że po wykonanych pracach zalew miał pozostawać w dobrej kondycji przez około 5 lat.
Niestety Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie nie zgadza się na odmulanie tylko części zalewu, przez to odmulanie znowu się opóźni.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl