0
slash
Rozmiar: A A A
30-10-2018 / 18 dni temu

Nowy wiadukt nad torami w Rzeszowie

Nowy wiadukt nad torami w Rzeszowie

Rozwój Rzeszowa postępuje błyskawicznie. Na zachód od ulicy Kotuli spółdzielnia mieszkaniowa Projektant wybudowała już kilkadziesiąt bloków. Spowodowało to pojawienie się jednego z największych osiedli w Rzeszowie. Wcześniej zabudowa zachodniej części miasta kończyła się na ulicach Mikołajczyka i Kotuli. Obecnie obok czteropiętrowych bloków są budowane jeszcze wyższe budynki mieszkalne. Z informacji podawanych przez Urząd Miasta wynika, że na osiedlach Franciszka Kotuli i Przybyszówka, mieszka ponad 16 tysięcy osób, a ciągle powstają tu nowe budynki.
Efektem tego są ogromne korki bo większość z tych osób dojeżdża do miasta ulicami Krakowską i Wyspiańskiego. Rozwiązaniem problemu ma być budowa Wiaduktu, który połączy ul. Wyspiańskiego nad torami kolejowymi z ul . Hoffmanowej. Inwestycja ta została już wpisana do wieloletniego planu finansowego miasta- taką informacje podała Szefowa Rady Osiedla Kotuli- Jolanta Kaźmierczak. Rozpoczęły się już przygotowania do inwestycji w Miejskim Zarządzie Dróg. Budowa wiaduktu miałaby kosztować około 70 mln złotych. Wiadukt ma mieć dwie jezdnie i cztery pasy ruchu. Poszerzone maja zostać ulice: Wyspiańskiego, Hoffmanowej i Mochnackiego.

Ocena: 1 2 3 4 5 (1) głosów: 1
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl