0
slash
Rozmiar: A A A
02-11-2018 / 14 dni temu

Nielegalny hazard na terenie Rzeszowa i Jarosławia

Nielegalny hazard na terenie Rzeszowa i Jarosławia

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu w ostatnim czasie dokonali 15 zatrzymań urządzeń do gier hazardowych na terenie Jarosławia oraz Rzeszowa, które działały niezgodnie z funkcjonującymi przepisami o ustawie dotyczącej gier hazardowych. Na terenie Rzeszowa zostało zatrzymanych aż 7 automatów do gier hazardowych - z których pochodziła gotówka w kwocie ok. 29 tys. zł. W związku z zatrzymaniem urządzeń wszczęto postępowanie karne skarbowe.

Od początku tego roku podkarpaccy funkcjonariusze KAS zatrzymali łącznie 471 automatów. Dla porównania działanie kontrolne funkcjonariuszy KAS w tym samym zakresie w 2017 roku to zatrzymanie ok.576 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych. W wyniku takich działań wszczęto 245 postępowań karnych skarbowych oraz 435 postępowań administracyjnych. Nałożone kary wynosiły ponad 5,7 mln zł.

Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara pieniężna wynosi 100 tys. zł od każdego automatu, a także odpowiedzialność karno-skarbowa, m.in.: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do trzech lat, lub obydwie kary łącznie.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl