0
slash
Rozmiar: A A A
11-10-2018 / 65 dni temu

Na Rynku w Rzeszowie zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego" w wykonaniu 181 dziecięcych głosów

Na Rynku w Rzeszowie zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego" w wykonaniu 181 dziecięcych głosów

Przedwczoraj na Rynku w Rzeszowie połowa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie odśpiewała Hymn Polski. Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie jako jedyna została zakwalifikowana do ogólnopolskiego konkursu "Do Hymnu". Konkurs ten jest organizowany dla szkół podstawowych.

Narodowe Centrum Kultury zorganizowało ten konkurs z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Do konkursu "Do Hymnu" zostało zgłoszonych 300 placówek z całej Polski. Konkurs wymagał wspólnego zaśpiewania hymnu Polski oraz przynajmniej dwóch wybranych przez szkołę pieśni hymnicznych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Rzeszowa zaśpiewały oprócz Hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego" także "Rotę" i "Boże coś Polskę".
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie Pani Teresa Kunecka zdradziła że nauka tekstów tych pieśni nie ograniczała się tylko do zajęć na lekcjach muzyki. Również na zajęciach z historii i języka polskiego ten temat był poruszany i omawiany. Dzieci wspominały, że zadanie wcale nie było łatwe i wymagało sporo czasu aby mu sprostać. Okazało się jednak, że Szkoła Podstawowa nr ! z Rzeszowa jest bardzo rozśpiewana i zakwalifikowała się do konkursu.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl