0
slash
Rozmiar: A A A
07-09-2018 / 71 dni temu

Mobilne muzeum Tour de Pologne w Rzeszowie

Mobilne muzeum Tour de Pologne w Rzeszowie

Mobilne muzeum Tour de Pologne przyjedzie do Rzeszowa. Wystawę będzie można oglądać 15-16 września.

90 lat polskiego kolarstwa, w jednym miejscu- tym właśnie jest muzeum.
Początki naszego narodowego wyścigu sięgają do września 1928 roku, to właśnie wtedy z toru na Dynsach znajdującego się w Warszawie, wystartował pierwszy kolarski Bieg Dookoła Polski. Wyścig ten zyskał duży autorytet i cieszył się zainteresowaniem Polaków, jeszcze przed wojną.

Po II wojnie światowej Tour de Pologne przeżyło ciężkie czasy, wyścigi nie przestały się jednak odbywać. Startowali w nich najlepsi kolarze z naszego kraju. Na torze pojawili się m.in. Ryszard Sznurkowski, Stanisław Królak, Stanisław Szozda, Lech Piasecki oraz Czesław Lang, który jest obecnym dyrektorem TdP.

TdP jest częścią UCI World Tour. Wyścig przyciąga największych kolarzy. W tym roku TdP- Narodowy Wyścig Niepodległości wygrał Michał Kwiatkowski.
Mobilne muzeum Tour de Pologne to zgromadzenie pokaźnej kolekcji pucharów, medali, pamiątek, wycinków prasowych i inny rzeczy, które wiążą się z wyścigiem oraz historią polskiego kolarstwa.
W muzeum obejrzymy początki TdP, rowery z różnych epok, sprzęt kolarski. Zobaczymy nawet zaangażowanie kolarzy w Bitwę Warszawską. Muzem da nam możliwość porównania, jak wyglądał ten sport kiedyś, a jak wygląda dziś.

Mobilne muzem zawita do Rzeszowia 15-16 września, na parkingu za ratuszem. Wystawę będzie można oglądnąć od 10:00 do 21:00.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl