0
slash
Rozmiar: A A A
25-05-2018 / 86 dni temu

Międzynarodowa firma inwestuje w Rzeszowie

Międzynarodowa firma inwestuje w Rzeszowie

Innowacyjne stoły obrotowe oraz systemy transportu liniowego stanowiące istotne komponenty automatycznych linii produkcyjnych – to główne produkty wytwarzane przez tę firmę. Na miejsce budowy zakładu WEISS. Solutions wybrał nowoczesny Park Naukowo – Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” zarządzany przez Starostwo Powiatowe w Rzeszowie.

WEISS. Solutions to firma należąca do rodzinnej Grupy WEISS z siedzibą w Buchen, w Niemczech. Oprócz Niemiec, WEISS inwestuje także w USA i Chinach. W Polsce firma miała do tej pory jedynie biuro konstrukcyjne w Krakowie. Teraz zdecydowała się, że w Rzeszowie wybuduje zakład produkcyjny. Pierwsze dokumenty i deklaracje w tej sprawie zostały właśnie podpisane.

 

Powstaną nowe miejsca pracy

Nowy zakład będzie produkował nie tylko innowacyjne stoły obrotowe oraz elementy potrzebne do automatyzacji linii przemysłowych. Powstanie tutaj także centrum inżynierii, w którym przygotowywane będą projekty nowych urządzeń. Na terenie Parku firma wykupiła na swoją inwestycję działkę o powierzchni 2,2 ha.

 

Uwe Weiss, szef firmy, wyjaśnia, dlaczego WEISS. Solutions postanowiła inwestować właśnie w tym regionie i w tym miejscu. Zwraca m.in. uwagę na dostęp do wysoko wykfalifikowanej kadry, którą gwarantują lokalne szkoły i uczelnie, zwłaszcza Politechnika Rzeszowska. W nowym zakładzie, w ciągu najbliższych 3 lat, znajdzie zatrudnienie ok. 50 absolwentów podkarpackich szkół (zarówno zawodowych, jak i wyższych). Firma będzie zatrudniać: operatorów obrabiarek numerycznych (CNC), mechatroników, automatyków i informatyków.

 

Wybór miejsca na nowy zakład, czyli Park Naukowo – Technologiczny, również nie był przypadkowy. – Działka położona jest w doskonałym miejscu komunikacyjnym, zapewnia komfort z zakresu infrastruktury.

 

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, tak to komentuje: - Nasz Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj innowacyjne firmy, i aby powstawały nowe miejsca pracy. Dzięki temu nasz powiat i region rozwija się i staje atrakcyjny także dla międzynarodowych firm. To właśnie po to, aby zachęcić inwestorów, Powiat Rzeszowski jako jedyny w Polsce zdecydował się na kompleksowe uzbrojenie tego typu terenu.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 25 maja 2018 (10:01)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.

polecane artykuły

Strefa ekonomiczna Dworzysko oficjalnie otwarta
20-10-2014

Strefa ekonomiczna Dworzysko oficjalnie otwarta

W ubiegłym tygodniu (16 października) nastąpiło oficjalne otwarcie strefy ekonomicznej Dworzysko. Powstanie tu blisko trzy tysiące miejsc pracy. Park Park Naukowo-Technologiczny Rzeszów-Dworzysko zlokalizowany jest w

czytaj więcej
Zakończenie pierwszego etapu budowy Strefy Rzeszów-Dworzysko
28-07-2014

Zakończenie pierwszego etapu budowy Strefy Rzeszów-Dworzysko

Dobiegły końca prace związane z pierwszym etapem budowy Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. W efekcie końcowym uzbrojonych zostało 60 hektarów gruntu. Stworzonych zostało mnóstwo dróg wewnętrznych,

czytaj więcej

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl