24-10-2014
Linie specjalne oraz częstsze kursy autobusów MPK na"Wszystkich Świętych"
Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w dniu "Wszystkich Świętych" pojawią się dodatkowe kursy komunikacji miejskiej.
W dniu 31 października zwiększona zostanie ilość kursów linii nr 15. Od godziny 10:00 do godziny 17:00 autobus będzie kursował co 20 minut.
W dniu 1 oraz 2 listopada uruchomione zostaną linie specjalne, które będą kursowały następująco:
Linia A: Matuszczaka pętla - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Podkarpacka Politechnika, Dąbrowskiego Instytut Muzyki, Dąbrowskiego pawilony, Cieplińskiego, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
Linia B: Hetmańska-stadion - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Hetmańska ZS Mech, Hetmańska przychodnia, Cieplińskiego, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
Linia C: Mikołajczyka pętla - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Ofiar Katynia kładka, Wyzwolenia/ Ofiar Katynia, Wyzwolenia kościół, Okulickiego osiedle, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
Linia D: Obr. Poczty Gdańskiej pętla - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Obrońców Poczty Gdańskiej, Wyzwolenia/Ofiar Katynia, Wyzwolenia kościół, Lubelska lecznica, Marszałkowska osiedle, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
Linia F: Wita Stwosza/Langiewicza - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy W. Stwosza kościół, Wyspiańskiego, Witosa lodowisko, Witosa Jedn. Wojskowa, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
Linia G: Miła Dom Kultury - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Miła/Strażacka, Strażacka, Robotnicza cmentarz, Łukasiewicza pętla, Łukasiewicza/Krokusowa, Sikorskiego Katedra, Rejtana/Paderewskiego, Rejtana cmentarz, Lwowska cmentarz,
Linia H: Bł. Karoliny - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Bł. Karoliny/Sanocka, Bł. Karoliny/Strzyżowska, Witosa lodowisko, Witosa Jedn. Wojskowa, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz,
Linia K: Poselska pętla - Malawa OSP
z przystankami przy Budziwojska kapliczka, Jana Pawła II/Budziwojska, Jana Pawła II/Zakątkowa, Jana Pawła II OSP, Kwiatkowskiego hotel, Kwiatkowskiego/Jachowicza, Kwiatkowskiego/Koło, Kwiatkowskiego 05, Kwiatkowskiego/Strażacka, Kwiatkowskiego Dom Studenta, Powstańców Warszawy Dom Studenta, Powstańców Warszawy/Graniczna, Rejtana/Paderewskiego, Paderewskiego kościół, Słocińska cmentarz, Słocińska/Pileckich, Słocińska 10; Malawa skrzyżowanie, Malawa OSP
Linia M: mjr. Kopisto Uniwersytet - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Podwisłocze U. Skarbowy, Powstańców Warszawy Dom Studenta, Powstańców Warszawy/Graniczna, Rejtana/Paderewskiego, Rejtana cmentarz, Lwowska cmentarz,
Linia S: Krakowska/Ceramiczna - cmentarz Wilkowyja
z przystankami przy Krakowska cmentarz, Krakowska/Mielecka, Krakowska galeria, Krakowska szpital, Krakowska/Sportowa, Piłsudskiego UW, Plac Wolności, Lwowska cmentarz.
Autobusy poszczególnych linii będą kursowały według schematu:
A, F, G, M i S – 9:00 do 17:30 co ok. 20 min.
B, H – 9:10 do 17:30 co ok. 20 min.
C – 9:05 do 17:40 co ok. 20 min
D – 8:55 do 17:30 co ok. 20 min.
K – 9:00 do 17:00 co ok. 45 min.
W dniu 1 i 2 listopada na liniach specjalnych obowiązywały będą standardowe ceny biletów - jak na pozostałych liniach miejskich. Nie tracą ważności też bilety okresowe, uprawnienia do ulgowych przejazdów. Przystanki, na których będą zatrzymywały się autobusy specjalnych linii będą oznaczone napisem "Linia specjalna-znicz".