0
slash
Rozmiar: A A A
15-10-2018 / 95 dni temuartykuł sponsorowany

Krioterapia - na czym polega?

Krioterapia - na czym polega?

Z roku na rok krioterapia staje się coraz bardziej popularną metodą leczenia wielu dolegliwości. Ten zdobywający coraz więcej miłośników sposób polega na użyciu niskich temperatur miejscowo, na wybranych obszarach ciała, lub ogólnie, w specjalnie przystosowanej do tego celu komorze. Użycie tak niskiej temperatury i zamrożenie tkanek zmusza organizm do reakcji obronnej, w wyniku której po początkowym spowolnieniu krążenia krwi zaczyna ona znacznie szybciej krążyć po krwiobiegu. W ten sposób można poradzić sobie z miejscowym bólem, reumatyzmem, schorzeniami neurologicznymi i wieloma innymi problemami zdrowotnymi.

 

W dobie coraz większej chęci dbania o siebie oraz swój wygląd, leczenie zimnem nabrało nowego wymiaru. Ze względu na zbawienne działanie zimna na skórę, coraz częściej używa się go w zakresie medycyny estetycznej oraz dermatologii. Ze względu na to, że niska temperatura znacznie przyspiesza przemianę materii, krioterapia miejscowa znakomicie sprawdza się między innymi w walce z nadmiernym tłuszczem oraz cellulitem. Jest to więc świetna propozycja dla osób pragnących zadbać o swoją sylwetkę w niezbyt inwazyjny sposób. Powietrze o niskiej temperaturze wpływa również doskonale na jędrność skóry, wygładza zmarszczki, a także działa wspomagająco w leczeniu trądziku oraz blizn. Co więcej, jest to doskonały sposób na znieczulanie miejsc, które mają być poddane zabiegom z użyciem lasera, a także na zmniejszanie dolegliwości występujących po nich, przede wszystkim obrzęków. Zmniejsza również ryzyko powstawania wszelkich uszkodzeń termicznych. Dodatkowym atutem tej metody znieczulania jest fakt, że jest to metoda bezkontaktowa, dzięki czemu może być stosowana również w trakcie zabiegu oraz po nim. Co więcej, ten sposób charakteryzuje się działaniem natychmiastowym, dzięki czemu nie ma potrzeby długiego oczekiwania na efekt.

 

Warto jednak pamiętać, że aby nie doszło do żadnych komplikacji, wykorzystany sprzęt musi odpowiadać najwyższym standardom. Tu z pomocą przychodzi firma Imeso, która jest głównym partnerem marki Zimmer AestheticDevision na terenie całej Polski. W poszukiwaniu najlepszej jakości sprzętu do krioterapii warto sięgnąć po medyczny aparat do krioterapii Zimmer Z Cryo 6 Derma Cooler. Jego działaniu można poddać różne części ciała, a wytwarzany strumień powietrza jest czysty i suchy, co czyni go całkowicie bezpiecznym dla skóry. Aparat doskonale nadaje się do wykorzystania w trakcie takich zabiegów, jak iniekcje, usuwanie tatuażu, czy też zabiegi laserowe. Urządzenie wyposażone zostało w nowoczesne udogodnienia, między innymi przejrzysty wyświetlacz i dotykową klawiaturę, które czynią je wygodnym i łatwym w obsłudze. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów oraz komfort wykonujących zabiegi zadbano o to, aby sprzęt spełniał wszystkie niezbędne wymagania, był funkcjonalny oraz wygodny w użyciu. Jego uniwersalny charakter sprawia, że idealnie sprawdza się w wielu zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej.

 

Wszystko wskazuje na to, że leczenie zimnem obfituje w niezliczoną ilość zalet. Pozytywnie wpływa na odporność, działa odmładzająco, uśmierza ból, dodaje energii, a przede wszystkim jest metodą całkowicie bezbolesną oraz bezkrwawą. Co więcej, jeżeli tylko u pacjenta nie stwierdzono przeciwwskazań do wykonania zabiegu, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Warto więc wykorzystać ten bezpieczny oraz wyjątkowo skuteczny sposób, by za pomocą niskiej temperatury zadbać o swoje zdrowie oraz urodę.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 15 października 2018 (10:37)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

03.01

Jak wybrać najwygodniejszy fotelik samochodowy?
kropka

Jak wybrać najwygodniejszy fotelik samochodowy?

W momencie gdy znajdziemy odpowiedni model fotelika samochodowego, który spełnia standardy...

czytaj więcej w najlepsze-porady.pl

27.11

Złoto, mosiądz i miedź we wnętrzach
kropka

Złoto, mosiądz i miedź we wnętrzach

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej dostrzegamy modne stylizacje. Obok złota coraz...

czytaj więcej w najlepsze-porady.pl

27.11

Jak dobrze zaprojektować kuchnię?
kropka

Jak dobrze zaprojektować kuchnię?

Serce domu- kuchnia, w której toczy się domowe życie, już nie tylko jest miejscem, w którym...

czytaj więcej w najlepsze-porady.pl

27.11

Złoto mosiądz i miedź we wnętrzach
kropka

Złoto mosiądz i miedź we wnętrzach

Jednym z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz staje się obecnie złoto, oraz elegancko...

czytaj więcej w szefunio.pl

27.11

Sposoby na tańsze drukowanie
kropka

Sposoby na tańsze drukowanie

Wysoka cena materiałów eksploatacyjnych jest jednym z największych zmartwień użytkowników...

czytaj więcej w szefunio.pl

31.10

Jak wyposażyć restaurację?
kropka

Jak wyposażyć restaurację?

Kiedy otwieramy restaurację, pierwszą rzeczą, którą musimy zakupić jest odpowiedni sprzęt,...

czytaj więcej w szefunio.pl

27.04

Sen o eks
kropka

Sennik: Sen o eks

Były chłopak pojawił się w twoim śnie? Zapewne zastanawiasz się co to może oznaczać w...

czytaj więcej w ksiega-snow.pl

27.04

Sen o wypadku samochodowym
kropka

Sennik: Sen o wypadku samochodowym

Sen o wypadku samochodowym ma kilka możliwości interpretacji. Należy wziąć pod uwagę...

czytaj więcej w ksiega-snow.pl

27.04

Sen o egzorcyzmach
kropka

Sennik: Sen o egzorcyzmach

Symbolika snów jest ścisłe ukryta w naszej psychice, w każdym śnie jego elementy mogą...

czytaj więcej w ksiega-snow.pl

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl