0
slash
Rozmiar: A A A
08-08-2018

Kredyty i inne formy finansowania dla firm z Podkarpacia

Kredyty i inne formy finansowania dla firm z Podkarpacia

Co roku w Polsce powstaje kilkaset tysięcy firm, dzięki czemu dynamika polskiej przedsiębiorczości jest relatywnie na wysokim poziomie. Nowo tworzone podmioty w Województwie Podkarpackim to w większości przypadków mikrofirmy, które z perspektywy rozwoju polskiej przedsiębiorczości wydają się niezwykle korzystne. Należy pamiętać, że jeśli przedsiębiorca nie będzie dysponował odpowiednim kapitałem do wdrożenia swojego przedsięwzięcia, to nawet najlepszy plan biznesowy może nie być zrealizowany.

 

Osoby, które dopiero przymierzają się do rozpoczęcia własnej działalności, jak również grupy mikro, małych oraz średnich zakładów dysponują ograniczonym kapitałem lub nie posiadają go w ogóle, dlatego istotnym zjawiskiem, które musi zostać wprowadzone na Podkarpaciu jest przebudowa oraz uporządkowanie instytucji otoczenia biznesu, który oferowałby sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw usługi doradcze, marketingowe, dystrybucyjne czy finansowe - kredyty, pożyczki oraz venture capital.

 

Niezwykle ciekawą ofertą, jak również alternatywą od kredytów, dla podkarpackich przedsiębiorców jest pożyczka udzielana przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju w Rzeszowie: http://www.pfr-podkarpackie.pl/oferta/dzialalnosc-pozyczkowa.html. To charakter środków publicznych zapewniających niski koszt pozyskania finansowania, a z drugiej strony to oferta niezwykle zbliżona do usług bankowych. Podkarpacki Fundusz Rozwoju proponuje przedsiębiorcom bardzo korzystną ofertę, umożliwiając przeznaczenie pieniędzy na bieżący rozwój firmy. Oferta Funduszu to sprawdzone, a zarazem elastyczne i bezpieczne procedury, jak również atrakcyjna cena. Podkarpacki Fundusz Rozwoju polecany jest tym wszystkim, którzy mają utrudniony dostęp do innych instrumentów finansowych.

 

Podkarpacki Fundusz Rozwoju proponuje pożyczki obrotowe udzielane w kwotach do 250 tys. złotych na okres jednego roku, a także do 500 tys. złotych na pięć lat.

 

Oprócz skorzystania z propozycji Podkarpackiego Funduszu Rozwoju firmy mają możliwość wyboru pomiędzy kilkoma formami finansowania, które są uzależnione od wielkości oraz długości przestrzeni czasu, na której prowadzona jest działalność. Zakłady mikro i małe, lub które dopiero rozpoczynają swoją działalność i napotykają trudności w pozyskiwaniu pożyczek ze źródeł komercyjnych wybierają takie formy wsparcia, jak: kredyty i pożyczki dla firm lub poręczenia. Jest to jedna z najbardziej popularnych opcji na otrzymanie dodatkowych funduszy na rozwój biznesu. Równie atrakcyjną opcją są dotacje unijne lub finansowanie z sektora bankowego, które jednakże wiążą się z trudnymi do zrealizowania kryteriami.

 

Aby uzyskać jakiekolwiek zobowiązanie w banku potrzeba wykazać odpowiednią zdolność kredytową, która jest weryfikowania przez Biuro Informacji Kredytowej. Kredyt nie może być otrzymany jeśli inwestor jest zapisany w Krajowym Rejestrze Dłużników. Dodatkowo trzeba udowodnić odpowiednim instytucjom, że działalność należycie prosperuje i cały czas przynosi zyski. Bank nie udzieli kredytu jednostkom, które chcą uzyskać pieniądze na swobodne cele - muszą być one jasne i skonkretyzowane.

 

Podkarpacki Fundusz Rozwoju zaprasza podkarpackich przedsiębiorców do swojej siedziby przy ul. Hetmańskiej 4 lok. 3 w Rzeszowie! Pracownicy Funduszu postarają się wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z ubieganiem się o środki finansowe na bieżącą działalność firmy.

Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o.

Ul. Hetmańska 4 lok. 3, 35-045 Rzeszów

tel. 017/ 786 35 49

mail: sekretariat@pfr-podkarpackie.pl

www.pfr-podkarpackie.pl

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 9 sierpnia 2018 (13:02)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
~iwona
2018-09-13 16:44:07
Bardzo ciekawy artykuł.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl