0
slash
Rozmiar: A A A
30-10-2018 / 18 dni temu

Kolejna edycja Biegu Niepodległości

Kolejna edycja Biegu Niepodległości

11 listopada odbędzie się kolejna edycja Biegu Niepodległości w ramach cyklu PKO Rzeszów Biega. Uczestnicy mogą uczcić na sportowo święto odzyskania niepodległości, równocześnie biorąc udział w akcji charytatywnej „Biegnę dla...” - pomóc 10-letniemu Michałowi, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce.

Start biegu, poprzedzony odśpiewaniem hymnu Polski, rozpocznie się o symbolicznej godzinie, czyli o 11.11. Wszyscy uczestnicy będą ubrani w białe lub czerwone koszulki, dzięki czemu na starcie uda im się stworzyć żywą flagę Polski. Na samym końcu biegu, za wszystkimi biegaczami, ruszy ekipa z wielką 25-metrową flagą, która będzie towarzyszyć nam na dystansie 10 km.

Biegacze wystartują z okolic Centrum Handlowego Plaza przy alei Tadeusza Rejtana, następnie skręcając w aleję mjr. Wacława Kopisto i przebiegną mostem Zamkowym przez rzekę Wisłok. Dalsza trasa prowadzi przez ulicę Chopina, Targową, aleję Piłsudskiego, Cieplińskiego oraz okolice rynku, aż do ulicy 3 Maja i alei Lubomirskich.

Wszyscy uczestnicy Biegu Niepodległości otrzymają na mecie medale, na których znajdują się kontury granic współczesnego państwa polskiego oraz z 1918 roku na tle biało-czerwonej flagi.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl