0
slash
Rozmiar: A A A
06-11-2018 / 39 dni temu

Kierowca MPK Rzeszów zostanie nagrodzony

Kierowca MPK Rzeszów zostanie nagrodzony

Prezydent Rzeszowa - Tadeusz Ferenc, postanowił podziękować kierowcy MPK Rzeszów , który zatrzymał pijanego kierowcę motoroweru. Kierowca miejskiego autobusu w nagrodę otrzyma 1000 zł. 

Przemysław Boczulak, kierowca miejskiego autobusu w dniu 1 listopada jeździł linią nr 11. Na alei Powstańców Warszawy w Rzeszowie zwrócił uwagę na niecodzienne zachowanie kierowcy motoroweru, które wskazywało, że prowadzący pojazd jest pod wpływem alkoholu - jechał bez kasku, w dziwnej pozycji. Kierowca MPK Rzeszów skręcał z ul. Dąbrowskiego w Powstańców Warszawy, gdy zauważył, że motorowerzysta zahaczył o krawężnik. Motorowerzysta wywrócił się, a pan Przemysław zatrzymał autobus na środku skrzyżowania. Podbiegł do kierowcy skutera, jednakże ten zdążył już się podnieść i przekręcić stacyjkę w pojeździe. Jednakże 31-letni kierowca rzeszowskiego MPK nie odpuścił, próbował obezwładnić kierowcę - uderzając w sygnalizację zatrzymali się. Z pomocą panu Przemysławowi przyszło dwóch kierowców samochodów osobowych, którzy odciągnęli motor i schowali kluczyki. 

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja. Jak się później dowiedzieliśmy kierowca motoroweru miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. 

Marek Filip, prezes MPK w Rzeszowie chwali postawę kierowcy, który z rzeszowskim przedsiębiorstwem związany jest od czerwca 2015 roku.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 6 listopada 2018 (8:19)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl