0
slash
Rozmiar: A A A
16-05-2018 / 95 dni temuartykuł sponsorowany

Kantor internetowy, dzięki któremu wymieniasz walutę taniej niż w banku

Kantor internetowy, dzięki któremu wymieniasz walutę taniej niż w banku

Często wyjeżdżasz za granicę w sprawach służbowych i przed podróżą wymieniasz walutę w swoim banku? A czy jesteś świadomy tego, że w ten sposób dobrowolnie godzisz się na niekorzystne kursy, które uwzględniają wysoką marżę? Zacznij więc od dziś oszczędzać swoje pieniądze, dokonując transakcji za pośrednictwem serwisu społecznościowej wymiany walut. Jest to specyficzny rodzaj kantoru internetowego, pozwalający zaoszczędzić nawet do 8% w porównaniu do średnich kursów w bankach czy stacjonarnych kantorach.

 

Jedyny legalny sposób na uniknięcie spreadu

Korzystanie z platformy społecznościowej wymiany walut pozwala zapomnieć o spreadzie, czyli różnicy pomiędzy kursem sprzedaży i zakupu tej samej waluty. Jest to możliwe za sprawą tego, że serwisy tego typu wyłącznie pośredniczą w operacjach finansowych, zawieranych przez samych użytkowników. Otrzymują oni dostęp do nowoczesnej platformy elektronicznej, pozwalającej wymieniać walutę wygodnie, szybko i całkowicie bezpiecznie. Zamiast spreadu, płacą jedynie niewielką prowizję. Najwięcej oszczędzają uczestnicy najdłużej działającej w Polsce giełdy walutowej Walutomat, dostępnej pod adresem https://www.walutomat.pl. Od kwoty wymienionej przez nich waluty jest pobierana prowizja w wysokości nie większej niż 0,2%.

 

Jak wymieniać walutę po najlepszych kursach?

Aby wkroczyć na drogę oszczędzania na wymianie walut, należy najpierw zarejestrować się na stronie internetowej wybranej platformy oraz aktywować swoje konto. Nie powinno ci to zająć więcej niż kilkanaście minut. Następnie przychodzi pora na zasilenie swojego wirtualnego portfela dowolną kwotą – co najmniej w takiej wartości, jaką zamierzasz przeznaczyć na wymianę. Masz do wyboru dwie opcje przeprowadzenia transakcji. Pierwsza z nich polega na tym, że system dopasowuje dla ciebie najkorzystniejszą w danym momencie ofertę spośród zgłoszeń pozostałych użytkowników giełdy. Możesz również przedstawić własną propozycję dowolnego kursu, a następnie oczekiwać na pojawienie się komplementarnej oferty.

Kiedy otrzymasz potwierdzenie sfinalizowania transakcji, wtedy już nic nie będzie stało na przeszkodzie ku temu, aby wypłacić wymienione środki. Istnieje możliwość ich wypłaty na dowolny rachunek walutowy – bez względu na to, czy jesteś jego właścicielem. Możesz także wysyłać walutę za granicę, co w wielu przypadkach będzie cię kosztować znacznie mniej w porównaniu do oferty banków.

 

Czy można czuć się bezpiecznie o swoje pieniądze?

Zastanawiasz się nad tym, jakie zabezpieczenia przed cyberprzestępcami stosują platformy społecznościowej wymiany walut? Są to te same rozwiązania, które wykorzystują również banki, działające w systemach e-bankowości oraz bankowości mobilnej. Przede wszystkim zalicza się do nich protokół szyfrowania danych SSL, dzięki któremu dane identyfikacyjne wprowadzane podczas logowania nie przedostaną się w niepowołane ręce. Poza tym giełdy walutowe online wymagają od swoich użytkowników potwierdzania każdej transakcji - poprzez przepisanie kodu jednokrotnego użycia.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Środa, 16 maja 2018 (10:10)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl