0
slash
Rozmiar: A A A
11-09-2018 / 95 dni temu

Kandydat na prezydenta Rzeszowa przedstawił plan zagospodarowania Rzeszowskiego Parku Centralnego „Park Wisłok”

Kandydat na prezydenta Rzeszowa przedstawił plan zagospodarowania Rzeszowskiego Parku Centralnego „Park Wisłok”

„Park Wisłok” znany jako Rzeszowski Park Centralny, to jeden z planów zawartych w programie wyborczym kandydata na prezydenta miasta Rzeszów — Wojciecha Buczka. Plan ma objąć renowację i zagospodarowanie terenów wzdłuż Wisłoka — od ujęcia wody na osiedlu Zwięczyca, poprzez rezerwat Lisia Góra, Bulwary, aż po okolice kopca Konfederatów Barskich.

Są to niezwykle wyjątkowe tereny, na których wciąż pozostaje dużo powierzchni niezabudowanej, a które zdecydowanie można zabudować niewielkimi obiektami, które będą służyły celom rekreacyjnym dla osób indywidualnych, jak i rodzin. Poseł podkreśla, że udało się zdobyć już 50 mln zł na prace związane z odmulaniem zalewu — termin rozpoczęcia prac został wyznaczony na przyszły rok.

Według Wojciecha Buczka Rzeszowski Park Centralny „Park Wisłok” powinien być miejscem, które połączy mieszkańców.

Kandydat na prezydenta Rzeszowa twierdzi, że nie można tu mówić o żadnych kosztownych inwestycjach związanych z zagospodarowaniem miejsca, należy przede wszystkim pamiętać, że to tereny zalewowe. Jednakże cały projekt jest niezwykle realny i być może już wkrótce przerodzi się w rzeczywistość.

Hasłem przewodnim kampanii Wojciecha Buczka jest „Przyjazne miasto. Dla Ciebie”, co oznacza, że powinno być ono przyjazne zarówno młodszym, jak i starszym mieszkańcom, a także przyjazne dla kultury i sportu. Kandydat PiS twierdzi, że miasto koniecznie musi pozyskać nową energię, dlatego też głos muszą mieć młodzi.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 11 września 2018 (8:18)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl