0
slash
Rozmiar: A A A
14-09-2018 / 92 dni temuartykuł sponsorowany

Jedna kapsułka, szereg zalet. O dobroczynnym działaniu witaminy E

Jedna kapsułka, szereg zalet. O dobroczynnym działaniu witaminy E

Nieprzypadkowo określana jako sekret wiecznej młodości - witamina E - stanowi jeden z najważniejszych przeciwutleniaczy, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się. Ze względu na swe działanie antyoksydacyjne jest chętnie wykorzystywana w kosmetyce, ale także okazuje się niezwykle pozytywnie oddziałująca na pracę ludzkiego organizmu. Leczy bezpłodność, pozwala zachować zdrowy i świeży wygląd skóry, wspomaga układ krążenia, normuje pracę mięśni, tworzy barierę ochronną przed rakiem prostaty.

 

Indywidualne dopasowanie

Witaminę E można znaleźć nie tylko w ofertach aptek. Wysokiej klasy preparaty z nią w nadrzędnym składzie dostępne są także na stronach specjalistycznych serwisów internetowych, które trudnią się dystrybucją atestowanych suplementów diety typu Sklep Swanson. Do wyboru są rozmaite preparaty – wyłącznie czysta „witamina młodości” bądź kompleksy oparte na mieszance składników. Można także wybrać specyfiki w różnych stężeniach omawianego komponentu diety. Naturalne, organicznego pochodzenia, nie wywołujące żadnych skutków ubocznych. Przed rozpoczęciem stałej suplementacji jako elementu zróżnicowanego jadłospisu, warto skonsultować się z lekarzem w celu profesjonalnego doboru optymalnej dawki witaminy E.

 

Niezbędna, bo…?

Wraz z witaminami A oraz C, witamina E uchodzi za najmocniejszy przeciwutleniacz, jaki pozwala stworzyć barierę ochronną przed stresem oksydacyjnym. Tym samym, jej regularne dostarczanie organizmowi hamuje destrukcję komórek przez wolne rodniki, a także utlenianie tak zwanego „złego” cholesterolu, to jest frakcji LDL. Jest to podstawowy składnik syntezy substancji przeciwzakrzepowych i skuteczne „narzędzie” w eliminacji ryzyka zawału mięśnia sercowego. Z badań naukowych wielokrotnie przeprowadzonych nad witaminą E, wynika jednoznacznie, iż jej systematyczne uzupełnianie w codziennej diecie gwarantuje zapobieganie rozwojowi chorób nowotworowych. Co więcej, normuje ona poziom glukozy we krwi, stymuluje właściwy rozwój cewy nerwowej płodu u kobiet ciężarnych i jest odpowiedzialna za produkcję nasienia u mężczyzn. To również dzięki dostarczaniu witaminy E możemy prawidłowo widzieć.

 

Jeśli jej nie ma, to co?

Nie zaleca się „faszerować” organizm często zbędnymi suplementami diety, zwłaszcza tymi niewiadomego pochodzenia i z niepewnego źródła, jednak atestowane preparaty jak te wyżej wspomniane ze Sklepu Swanson, bazujące na naturalnej witaminie E, mogą okazać się naprawdę pomocne zarówno w celach czysto profilaktycznych, jak i przy poważnych dolegliwościach. Dość rzadkie są przypadki niedoboru charakteryzowanego składnika w ludzkim organizmie i to często właśnie z tego powodu rezygnuje się z odpowiedniej suplementacji witaminą E, co jest jednakże dużym błędem. Racjonalnie dobrana dawka witaminy E na pewno nie zaszkodzi, a bezwzględnie poprawi funkcjonowanie osób cierpiących na anemię, zmagających się z chronicznym zmęczeniem i ospałością, wypadaniem włosów, rogowaceniem skóry, problemami z należytą pracą systemu nerwowego, zębami, kośćmi, czy często atakującym układ immunologiczny infekcjami.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 września 2018 (14:43)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl