0
slash
Rozmiar: A A A
10-08-2017 artykuł sponsorowany

Jak pożyczyć legalnie pieniądze przez internet?

 

Wielu z nas niejednokrotnie spotykają rozmaite sytuacje życiowe, które wymuszają szybką organizację gotówki. Jeśli posiadamy potrzebne środki, bo regularnie odkładamy i udało się nam do tej pory sporo zaoszczędzić, możemy spokojnie przeciwstawić się nawet największym trudnościom. Poważny problem powstaje wówczas, gdy owych środków niestety nie posiadamy. Co wtedy? Nie pozostaje nam nic innego, jak po prostu… pogodzić się z faktem, że nie wyjedziemy na upragnione, długo wyczekiwane wakacje, do sfinansowania których zabrakło nam tak niewiele, że do następnej wypłaty pozostaniemy bez nowej pralki czy lodówki, bo stara uległa awarii, że nie zrealizujemy wielu innych planów i marzeń. Ale czy to na pewno jedyny możliwy scenariusz? Na szczęście nie! Zamiast rezygnować z czegokolwiek lub – w najlepszym przypadku – odkładać na bliżej nieokreśloną przyszłość, możemy pożyczyć pieniądze. Szybko, wygodnie, bezpiecznie i co równie istotne, legalnie. Przez Internet. Jak to zrobić?

 

Moc Internetu

XXI wiek zdecydowanie jest wiekiem rozwoju nauki i technologii. To, co jeszcze zaledwie kilka czy kilkanaście lat temu wydawało się niemożliwe i niedoścignione, dziś jest faktem. Pomimo tego, że wciąż wiele osób demonizuje Internet, przedstawiając go jako miejsce niebezpieczne, którego trzeba się wystrzegać, prawda jest taka, że sieć daje nam całe mnóstwo możliwości. Obecnie chyba nie ma rzeczy czy usługi, której nie moglibyśmy zamówić za pośrednictwem Internetu. Wszelkiego rodzaju sprawy formalne, urzędowe także możemy załatwić online, bowiem coraz więcej instytucji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych klientów, zapewniając im dostęp do swoich usług poprzez sieć. Dokładnie w ten sam sposób, czyli przez Internet, możemy pozyskać pieniądze, które są nam potrzebne do realizacji naszych planów.

 

Szybko, wygodnie, bezpiecznie i legalnie!

To zdecydowanie jedne z najważniejszych cech, jakie wyróżniają szybkie pożyczki online, czyli tak zwane chwilówki, na tle konkurencji. Niebywały komfort wysuwa się tutaj zdecydowanie na pierwszy plan. Zamiast biegać od instytucji do instytucji, sprawdzając, gdzie i na jakich warunkach otrzymamy wsparcie finansowe, tracąc przy tym całe mnóstwo nerwów, czasu i energii, możemy po prostu wygodnie… usiąść w fotelu z kubkiem ulubionej kawy w dłoni. Co dalej? Wystarczy, że posiadamy dostęp do Internetu i urządzenie, za pośrednictwem którego do niego zajrzymy.

 

W sieci czeka na nas wprost niezliczona ilość ofert pozabankowych firm pożyczkowych. Wszystkie je możemy bardzo szybko poznać i porównać, wchodząc bezpośrednio na stronę każdego pożyczkodawcy lub (co jest jeszcze szybsze i wygodniejsze) korzystając z porównywarki pożyczek Chwilowo.pl. Wówczas zyskujemy dostęp do najważniejszych informacji, takich jak między innymi minimalna i maksymalna kwota pożyczki, termin spłaty, koszt zobowiązania, ograniczenia wiekowe pożyczkobiorcy, wymagane dokumenty i ogólne warunki. Dzięki tym istotnym danym w zaledwie chwilę jesteśmy w stanie wybrać oferty, które najbardziej nas ciekawią. Kiedy wybierzemy ścisłą czołówkę, nie pozostaje nic innego, jak przejść na stronę pożyczkodawcy, poznać szczegółowe warunki i złożyć wniosek pożyczkowy.

 

Wiele osób obawia się pożyczania pieniędzy przez Internet, ale zupełnie niepotrzebnie. Jeśli tylko wybierzemy firmę, która cieszy się dobrą opinią, jest znana i uważana za wiarygodną (co także łatwo sprawdzimy w sieci), możemy ze spokojem ducha nawiązać z nią współpracę i nie martwić się na przysłowiowy zapas. Firmy pożyczkowe, podobnie jak szanowane banki, pozostają pod ścisłym nadzorem, dlatego prawdopodobieństwo tego, że pożyczkodawca, który ciężko pracuje na swoją renomę, będzie próbował nas oszukać, jest niemal zerowe. Pamiętajmy o tym, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze możemy (i powinniśmy!) skontaktować się z przedstawicielem firmy pożyczkowej i poprosić o wyjaśnienie wszelkich nurtujących nas kwestii.

 

Pożyczanie pieniędzy przez Internet – mówimy tu oczywiście o oficjalnych, znanych firmach – jest jak najbardziej legalne. Kiedy wypełnimy wniosek i zostanie on rozpatrzony pozytywnie, otrzymamy pieniądze na wskazane przez nas konto bankowe, a niebawem dotrze do nas umowa. Jeżeli do chwili finalizacji pożyczki nic nie budziło naszych zastrzeżeń, a pojawiły się one już po przelaniu przez firmę gotówki, nadal nic złego się nie dzieje – mamy możliwość odstąpienia od umowy w określonym terminie (najczęściej jest to 14 dni), nawet bez podania przyczyny.

 

Proste zasady, minimum formalności

Pożyczki internetowe, poza tym, że są absolutnie legalne w świetle obowiązującego prawa, charakteryzują się naprawdę prostymi zasadami oraz formalnościami ograniczonymi do niezbędnego minimum. Co to oznacza w praktyce?

 

Pożyczkodawcy pozabankowi, wychodząc naprzeciw potrzebom i wymaganiom potencjalnych klientów, oferują im szybkie pożyczki, które – zgodnie z nazwą – rzeczywiście możemy pozyskać w ekspresowym tempie. Bywa, że pieniądze trafiają na nasze konto w zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu minut od akceptacji wniosku. Nie byłoby to możliwe, gdyby procedury były skomplikowane i czasochłonne. Dlatego też firmy pożyczkowe wymagają często jedynie podstawowych danych, takich jak dane z dowodu osobistego, numer telefonu, numer konta, oświadczenie o dochodach i formie zatrudnienia (nie mylmy tego z zaświadczeniami, po które musimy udać do pracodawcy).

 

Sprawa wydaje się być bajecznie prosta. Ale czy to oznacza, że pożyczkodawcy są tak naiwni lub nieodpowiedzialni, oddając pieniądze nie wiadomo komu? Oczywiście, że nie. Posiadając bowiem nasze dane, bez trudu mogą prześledzić naszą historię kredytową w rozmaitych bazach, jak m.in. BIG, BIK czy KRD. Widzą w nich nie tylko nasze zadłużenia, ale także wszelkie już spłacone czy nadal spłacane terminowo kredyty i pożyczki. Na tej podstawie oceniają, czy jesteśmy rzetelni, czy mogą w sposób bezpieczny dla siebie podjąć z nami współpracę. Jeżeli ocenią naszą historię kredytową negatywnie, w takiej sytuacji istnieje rzecz jasna prawdopodobieństwo, że nie udzielą nam wsparcia finansowego. Gdy natomiast uznają, że jesteśmy godni zaufania, udzielą pożyczki.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 10 sierpnia 2017 (10:28)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
ciekawostki

15.07

Kilka rzeczy, o których warto wiedzieć przed wyjazdem do Tajlandii
kropka

Kilka rzeczy, o których warto wiedzieć przed...

Ostatnimi czasy Tajlandia należy do najbardziej popularnych miejsc odwiedzanych przez...

czytaj więcej w najlepsze-porady.pl

15.07

Jak wybrać dobry rower?
kropka

Jak wybrać dobry rower?

Na rynku dostępnych jest wiele modelów rowerów w rozmaitych cenach — od najtańszych...

czytaj więcej w najlepsze-porady.pl

14.07

Wymogi prawne fotelików dla dzieci w 2019 roku
kropka

Wymogi prawne fotelików dla dzieci w 2019 roku

Przewożenie dzieci w samochodzie wymaga głównie z chęci zapewnienia bezpieczeństwa...

czytaj więcej w najlepsze-porady.pl

15.05

10 powodów dlaczego bycie singlem jest świetne
kropka

10 powodów dlaczego bycie singlem jest świetne

Uważamy, że łączenie się jest ostatecznym celem w życiu, ale każdy, kto kiedykolwiek był...

czytaj więcej w szefunio.pl

15.05

Kilka memów wyciągniętych z rzeczywistych sytuacji, z którymi zmagało się wielu z nas
kropka

Kilka memów wyciągniętych z rzeczywistych...

Prawdziwe życie może być zabawnym czasem, gdy mamy do czynienia z miłością, stratą,...

czytaj więcej w szefunio.pl

07.05

Zgubić się w labiryncie
kropka

Sennik: Zgubić się w labiryncie

Jeśli śni Ci się labirynt, Twoja sytuacja życiowa jest skomplikowana. Być może borykasz...

czytaj więcej w ksiega-snow.pl

07.05

Kłótnia z kuzynem
kropka

Sennik: Kłótnia z kuzynem

Jeśli w Twoim śnie pojawia się kuzyn, możesz liczyć na odwiedziny niespodziewanych...

czytaj więcej w ksiega-snow.pl

07.05

Stać na dworcu
kropka

Sennik: Stać na dworcu

Kiedy śni Ci się dworzec, przygotuj się na zmiany w życiu, nowe przedsięwzięcia lub nowy...

czytaj więcej w ksiega-snow.pl

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna Rzeszów - www.argonium.pl