0
slash
Rozmiar: A A A
09-11-2018 / 8 dni temu

Inwestycje Rzeszowa na osiedlu Bzianka

Inwestycje Rzeszowa na osiedlu Bzianka

Wydatki na osiedlu Bzianka w latach 2017-2018 wyniosły 3 911 639 zł. Łącznie na obszarach przyłączonych osiedli miasto Rzeszów wydatkowało kwotę 2 miliardów złotych. Bzianka to jedno z najmłodszych rzeszowskich osiedli — wieś została przyłączona do stolicy województwa w 2017 roku. Dzięki podjęciu takiej decyzji Rzeszów osiągnął łączną powierzchnię 120 km² - dodatkowo zyskał ok. 600 nowych mieszkańców.

Bzianka powstała prawdopodobnie w XIV wieku, a jej nazwa wywodzi się od kwiatów bzu, które porastały tę okolicę. Właścicielami Bzianki byli pierwsi dziedzice Rzeszowa. W XX wieku Bzianka przez lata była wsią pańszczyźnianą.

Niewielka wieś Bzianka po raz pierwszy zyskała rozgłos w XIX wieku, gdy w 1851 roku archeologowie znaleźli tu szczątki mamuta. Inną ciekawostką jest to, że ta podrzeszowska wioska znalazła się na legendarnym pielgrzymkowym szlaku świętego Jakuba.

Miasto Rzeszów przyczyniło się do remontowania oraz utrzymania dróg, eksploatacji sieci wód kanalizacyjnych, rozbudowania szkoły podstawowej — szkoła obecnie ma ok. 650 mkw powierzchni użytkowej, która ma powiększyć się do ponad 1600 mkw. Teren wokół szkoły zostanie na nowo zagospodarowany — powstanie boisko wielofunkcyjne, 60-metrowa bieżnia, nowy plac zabaw oraz mały parking.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl