0
slash
Rozmiar: A A A
05-11-2018 / 40 dni temu

Inwestycje na terenach Zwięczycy

Na przyłączonych do Rzeszowa osiedlach realizowanych jest wiele zadań, które mają ulepszyć życie mieszkańców. Łącznie na obszary przyłączonych osiedli miasto wydatkowało 2 mld zł.

Zwięczyca istniała już w XIV wieku i od samych początków była niezwykle silnie związana z miastem Rzeszów. Od czasów spalenia kościoła parafialnego przez Tatarów Zwięczyca podlega parafii farnej — przez ponad 350 lat nie mając dostępu do własnej świątyni.

Historia Zwięczycy pełna jest opowieści o bitwach, potyczkach, bataliach, jak również przemarszach wojsk. W dzisiejszych czasach to osiedle Rzeszowa jest oazą spokoju oraz ciszy. Zwięczycę wraz z częścią Przybyszówki włączono do miasta w styczniu 2008 roku. O pozostawienie wsi w gminie Boguchwała walczył jej wójt, jednakże interwencja prezydenta Rzeszowa u wojewody oraz w Warszawie zakończyła spór i mieszkańcy Zwięczycy zostali rzeszowianami.

Wydatki Rzeszowa na os. Zwięczyca w latach 2008-2018 wynoszą przeszło 473 885 376 zł. Na tę kwotę składają się przede wszystkim remonty placówek oświatowych i dróg, jak również ich utrzymanie oraz sfinansowanie tzw. wozokilometrów autobusów MPK na liniach na os. Zwięczyca.

Miasto przeznacza duże pieniądze na inne mniej kosztowne, ale również ważna zadania, takie jak: modernizacja chodników, oświetlenie uliczne, sieć szerokopasmowa, pętle autobusowe, czy w końcu sport i rekreacja.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl