0
slash
Rozmiar: A A A
05-11-2018 / 12 dni temu

Inwestycje na terenach Zwięczycy

Inwestycje na terenach Zwięczycy

Na przyłączonych do Rzeszowa osiedlach realizowanych jest wiele zadań, które mają ulepszyć życie mieszkańców. Łącznie na obszary przyłączonych osiedli miasto wydatkowało 2 mld zł.

Zwięczyca istniała już w XIV wieku i od samych początków była niezwykle silnie związana z miastem Rzeszów. Od czasów spalenia kościoła parafialnego przez Tatarów Zwięczyca podlega parafii farnej — przez ponad 350 lat nie mając dostępu do własnej świątyni.

Historia Zwięczycy pełna jest opowieści o bitwach, potyczkach, bataliach, jak również przemarszach wojsk. W dzisiejszych czasach to osiedle Rzeszowa jest oazą spokoju oraz ciszy. Zwięczycę wraz z częścią Przybyszówki włączono do miasta w styczniu 2008 roku. O pozostawienie wsi w gminie Boguchwała walczył jej wójt, jednakże interwencja prezydenta Rzeszowa u wojewody oraz w Warszawie zakończyła spór i mieszkańcy Zwięczycy zostali rzeszowianami.

Wydatki Rzeszowa na os. Zwięczyca w latach 2008-2018 wynoszą przeszło 473 885 376 zł. Na tę kwotę składają się przede wszystkim remonty placówek oświatowych i dróg, jak również ich utrzymanie oraz sfinansowanie tzw. wozokilometrów autobusów MPK na liniach na os. Zwięczyca.

Miasto przeznacza duże pieniądze na inne mniej kosztowne, ale również ważna zadania, takie jak: modernizacja chodników, oświetlenie uliczne, sieć szerokopasmowa, pętle autobusowe, czy w końcu sport i rekreacja.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl