0
slash
Rozmiar: A A A
02-10-2018 / 70 dni temu

Elektryczne autobusy w Rzeszowie

Elektryczne autobusy w Rzeszowie

W połowie października do Rzeszowa przyjedzie pierwszy z dziesięciu autobusów elektrycznych komunikacji miejskiej — na ulice miasta wyjadą już w listopadzie b.r. Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, że miasto kupiło 10 autobusów, które w ciągu kolejnych kilku tygodni sukcesywnie będą pojawiały się na ulicach. Jednocześnie będą odbywać się specjalne szkolenia dla kierowców, którzy będą musieli nauczyć się nowego sterowania autobusami. Wymiana autobusów komunikacji miejskiej jest jedną z części, która wiąże się z programem transportowym Rzeszowa.

Unijna dotacja, która wynosi aż 85% - z jej pomocą przebudowane główne drogi i skrzyżowania, zbudowano elektroniczny system sterowania ruchem oraz niezwykle przydatny system informacji — na tablicach wyświetlane są aktualne informacje o czasie przyjazdu i odjazdu poszczególnych pojazdów MPK.

Poza dziesięcioma autobusami ich producent musi wybudować na terenie miasta Rzeszów stacje przeznaczone do ładowania. Pierwsze pojazdy będą obsługiwać linię „0”, która rozpoczyna kurs przy dworcu i tam też kurs kończy.

Ponadto miasto poszukuje dostawcy dwóch osobowych pojazdów na energię elektryczną. Mają być wykorzystywane przede wszystkim do obsługi pracowników ratusza.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 2 października 2018 (12:47)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl