0
slash
Rozmiar: A A A
10-09-2018 / 68 dni temu

Breakout Days 2018, czyli festiwal bluesa na cześć Tadeusza Nalepy

Breakout Days 2018, czyli festiwal bluesa na cześć Tadeusza Nalepy

13 września (czwartek) rozpocznie się festiwal Rzeszów Breakout Days. To już kolejna edycja festiwalu, na który zjeżdżają się muzycy bluesowi z całej Polski, by oddać hołd Tadeuszowi Nalepie, założycielowi zespoły Breakout.

Festiwal Rzeszów Breakout Days jest zainspirowany postacią Tadeusza Nalepy. Upamiętnia on twórczość artysty, związanego z Rzeszowem. Koncerty mają być także inspiracją dla młodych twórców. Organizatorzy chcą rozprzestrzeniać muzykę bluesową.

Festiwal rozpocznie koncert „B.B King Nalepa" zagrany w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. Audycję poprowadzi Jan Chojnacki, działający w radiowej „Trójce". Zagrają: Leszek Cichoński, Sebastian Riedel, Sławek Wierzcholski, Piotr Nalepa, Bartek Grzanek, Wojtek Famielec, Michał Jurkiewicz i Józef Rusinowski.

Koncert finałowy odbędzie się na rzeszowskim rynku, w piątek o godzinie 19:00. Na scenie zagrają Piotr Nalepa i Sebastian Riedel. W drugiej części koncertu pojawi się Ireneusz Dudek, czyli Shakin' Dudi.
O godzinie 22:00 odbędzie się koncert formacji Czarny Pies. Tym razem, miejscem koncertu będzie Hotel Bristol. Projekt ten stworzony został przez Leszka Windera. Każdy koncert to jednorazowy skład muzyków i odmienny, indywidualny program.

Na koncercie w Hotelu Bristol będziemy mogli usłyszeć także Jana Gałacha, Jerzego Piotrkowskiego z SBB, Mirosława Rzepę, Michała Kielaka i Krzysztofa Ścierańskiego, który od wielu lat uważany jest za najlepszego gitarzystę basowego w Polsce.

15 września (sobota) o godzinie 16:00 odbędzie się tradycyjne wspólne granie dla Tadeusza Nalepy. Jeden z najsłynniejszych utworów „Kiedy byłem małym chłopcem" zostanie odegrany przy pomniku muzyka znajdującym się na ulicy 3 Maja.

Po wspólnym graniu, na małej scenie przy ulicy 3 maja zagrają The Blues oraz Blues Perspective Band.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl