0
slash
Rozmiar: A A A
12-10-2018 / 64 dni temu

Ambitne plany na rozbudowę Matysówki

Ambitne plany na rozbudowę Matysówki

Stok narciarski, nowe drogi, chodniki, oświetlenie, a także pensjonat — to tylko jedne z wielu propozycji planów klubu Rozwój Rzeszowa i prezydenta Tadeusza Ferenca na zagospodarowanie Matysówki, która już w przyszłym roku będzie oficjalną częścią miasta.

Zgodę na przyłączenie Matysówki do Rzeszowa rząd wydał pod koniec lipca bieżącego roku. Sołectwo będzie należało do stolicy Podkarpacia od 1 stycznia 2019 roku. Jednakże władze Rzeszowa już teraz mają plany na jego zagospodarowanie — zostały one przedstawione podczas konferencji, która miała miejsce na wzgórzu Matysówki.

Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa zapewnia, że będzie to jeden z najpiękniejszych zakątków miasta - dlatego miasto chce postawić na kulturę, sport i rekreację. Podkreślił, że w Matysówce może być podobnie jak w Zakopanem, ponieważ znaleźli się już pierwsi inwestorzy, którzy chcą zacząć budowę pensjonatów. Jednym z planów jest stworzenie stoku narciarskiego, który były czynny zarówno latem, jak i zimą.

Oprócz stoku narciarskiego planowane jest stworzenie ścieżek crossowych, czy maratonów rowerowych. Zagospodarowana Matysówka ma być miejscem, w którym będziemy spędzać wolny czas na sportowo.

Jednakże najważniejszym tematem dla Tadeusza Ferenca jest sprawa infrastruktury — potrzebne są nowe chodniki, oświetlenie oraz remonty dróg. W przyszłości będzie organizowane spotkanie z mieszkańcami Matysówki, którzy sami przedstawią swoje propozycje rozwoju terenu.

Warto wspomnieć, że od stycznia wraz z Matysówką do Rzeszowa dołączy Miłocin — tam władze Rzeszowa planują stworzyć park leśny, który miałby przyczynić się do poprawy jakości życia w mieście.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl