0
slash
Rozmiar: A A A
09-10-2018 / 67 dni temu

20 mln złotych i działka w zamian za Zamek Lubomirskich

20 mln złotych i działka w zamian za Zamek Lubomirskich

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc w ramach miejskiej dotacji do budowy nowego gmachu Sądu Okręgowego w Rzeszowie chce przeznaczyć 20 mln złotych. Zwiększenie o połowę zakładanej stawki ma przyspieszyć przeniesienie sędziów z zamku do nowej siedziby i pozwolić na utworzenie w nim instytucji kultury.

Negocjacje w sprawie przejęcia zamku trwają od kilku lat. Właścicielem budynku jest Ministerstwo Sprawiedliwości, zamek od lat jest wykorzystywany na cele sądownicze. Teraz w zamku ma swoją siedzibę Sąd Okręgowy, wcześniej siedziba była dzielona jeszcze z sądem rejonowym i prokuraturą. Rozmowy w sprawie przejęcia przez miasto Zamku Lubomirskich prowadzone są z kolejnymi ministrami sprawiedliwości.

Miasto zakładało wcześniej przekazanie 10 mln złotych, a drugie tyle miały dołożyć władze województwa. Pieniądze miały zostać przeznaczone na budowę nowego budynku dla sądu. Negocjacje zostały zahamowane kiedy marszałek wycofał się z tych ustaleń. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc w zaistniałej sytuacji zdecydował więc, że dołoży brakujące 10 mln złotych.

Ocena: 1 2 3 4 5 (0)
Dodaj do:
Rss Facebook Twitter Digg Wykop
Jeszcze nie dodano komentarza - bądź pierwszy.
ciekawostki

Portal Informacyjny prowadzony jest pod nazwą Rzeszow4u - Internetowe Miasto - Portal Informacyjny Rzeszów. Proszę zapoznać się z polityką prywatności zamieszczoną na portalu Rzeszow4u.pl. Zawsze aktualne informacje z Rzeszowa, rozkład jazdy MPK Rzeszów, prognoza pogody, kalendarium, bezpłatne ogłoszenia... Internetowe Miasto - dołącz do nas Realizacja: Agencja Interaktywna : Technetium.pl